تحریم جدید آمریکا علیه هواوی خرید تراشه را مشکل‌تر می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تحریم تراشه هواوی

با تصویب تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت هواوی، این کمپانی برای تأمین تراشه‌های خود با مشکلات بسیار بیشتری روبه‌رو خواهد شد. طبق بند تازه‌ای که به تحریم‌های هواوی افزوده شده، دسترسی هواوی به تراشه‌های ساخته شده با نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای آمریکایی محدودتر از گذشته می‌شود.

هدف از این تحریم جدید جلوگیری از تلاش هواوی برای دور زدن محدودیت‌های تجاری عنوان شده است. در بیانیه‌ای که وزارت امور خارجه آمریکا منتشر کرده آمده که هواوی از زمان وضع تحریم‌های جدید مربوط به تراشه‌ها به طور مداوم تلاش کرده که به نوعی آن‌ها را دور بزند. در این تحریم جدید، نام ۳۸ سازمان وابسته به هواوی در کشورهای چین، هنگ‌کنگ، فرانسه، آلمان، روسیه، آفریقای جنوبی و بریتانیا اضافه شده است.

تحریم تراشه هواوی

وزارت بازرگانی آمریکا همچنین تصریح کرده که مجوز موقت مربوط به پشتیبانی از گوشی‌های هواوی منقضی شده است. به همین خاطر حتی گوشی‌های هواوی مجهز به سرویس‌های گوگل دیگر نمی‌توانند از طرف گوگل به‌روزرسانی دریافت کنند و اپراتورهای مخابراتی در مناطق روستایی قادر به بهره‌گیری از تجهیزات این شرکت نخواهند بود.

این تحریم جدید وضعیت هواوی را بیش از پیش پیچیده می‌کند. در متن مربوط به تحریم به شباهت تراشه‌ها با نمونه‌های آمریکایی اشاره شده ولی معلوم نیست که این شباهت دقیقا تا چه حد مجاز خواهد بود. اگرچه هواوی اعلام کرده که تراشه‌های پایین‌رده خود را می‌تواند در کارخانه‌های چینی تولید کند، اما حتی این کارخانه‌ها هم از برخی تجهیزات آمریکایی بهره می‌برند.

مدتی قبل آمریکا با اعمال تحریم‌های جدید، توسعه تراشه‌های اختصاصی هواوی را عملا نابود کرد و این شرکت اعلام کرد که گوشی‌های پرچم‌دار هواوی میت ۴۰ آخرین گوشی‌های مجهز به تراشه کایرین خواهند بود. ولی حالا با این تحریم جدید به نظر می‌رسد هواوی برای خرید تراشه از شرکتی مانند مدیاتک باید موانع بیشتری را پشت سر بگذارد. باید منتظر بمانیم تا ببینیم این تحریم جدید دقیقا چه اثراتی بر روی شرکت هواوی دارد.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. علی

  چین تازه از خواب خرگوشی بیدار شده و فهمیده نباید با امریکا همکاری صنعتی و تولید محصول مشترک داشته باشه پدر سوخته تر از امریکا خودشه، حالا با توان صنعتی که داره برای لجبازی با امریکا هم شده سی پی یو و تمام قطعات دارای وابستگی رو بومی سازی میکنه و این واقعا برای امریکا خوب نیست ، در کوتاه مدت هواوی آسیب میبیند اما در دراز مدت با سیستم عامل و سی پی یو بومی بر میگردد و به طور کل شرکت های امریکایی را حذف خواهد کرد مثل هزاران شرکت اروپایی و امریکایی که در رقابت با چین ورشکست شدن و یا کلا حذف شدن و یا برند خودشون رو به چین فروختن …

 2. ایلیا

  یعنی چی گوشش من که هواوی نوا فایو تیه دیگه نمی تونم از پلی استورش استفاده کنم؟

  1. رضا

   خداحافظ هواوی،سلام شیاومی،اوپو،ریلمی،ویوو

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما