[CES 2016] با ایلی، اولین گجت پوشیدنی مترجم در جهان آشنا شوید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ایلی

زمین ما با همه‌ی عظمت‌اش به یک دهکده‌ی جهانی تبدیل شده و تسلط به زبان انگلیسی به عنوان یک ابزار ارتباطی در دنیای کسب و کار و تجارت بسیار ضروری و حیاتی است. البته این بدین معنی نیست که دو نفر با زبان‌های مادری متفاوت نمی‌توانند مکالمه‌ی معناداری با هم داشته باشند. گرچه قبلا هم در زمینه‌ی تکنولوژی مربوط به ترجمه‌ی هم‌زمان تلاش‌هایی انجام شده، اما یک گجت پوشیدنی مترجم جدید به نام «ایلی» ili که قابلیت ترجمه‌ی هم‌زمان دارد در نمایشگاه CES توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده چرا که این کار را به‌طور بی‌نقص انجام می‌دهد.

برای استفاده از ایلی نیازی به Wi-Fi یا اینترنت ۳G یا ۴G نیست.

ایلی اولین گجت پوشیدنی مترجم در جهان به حساب می‌آید که با شکستن مرزهای زبانی باعث شکل‌گیری مکالمه‌ی معنادار می‌شود. استفاده از آن هم به راحتی زدن یک کلید است. قبل از اینکه جمله‌ی مورد نظرتان را بگویید، باید کلید آن را فشار ‌دهید و ایلی ترجمه‌ی لازم را انجام می‌دهد و آن را پخش می‌کند تا مخاطب‌تان بداند که شما چه می‌گویید.

برای استفاده از ایلی نیازی به Wi-Fi یا اینترنت ۳G یا ۴G نیست. چرا که درون آن یک موتور ترجمه قرار دارد که تمام کارهای لازم را انجام می‌دهد و هماهنگ با تراشه‌ی متن به گفتار کار می‌کند. همچنین ایلی آرشیوی از واژگان مناسب سفر دارد که برای جهان‌گردان ایده‌آل است.

در حال حاضر، این گجت مکالمات انگلیسی، ژاپنی و چینی را انجام می‌دهد، اما نسل بعد آن از زبان‌های فرانسوی، تایلندی و کره‌ای هم پشتیبانی خواهد کرد. به نسل سوم هم زبان‌های اسپانیایی، ایتالیایی و عربی اضافه خواهد شد. قیمت نهایی آن هنوز معلوم نیست، اما گفته می‌شود که ارزان‌قیمت خواهد بود. پیش‌خرید آن هم از ماه مارس یا آوریل آغاز خواهد شد.

منبع: IAmiliبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. M.R

    چقدر میشه این محصول رو جدی گرفت؟ فکر کنم در حد امورات روزانه زندگی، شاید برای توریستها خوب باشه اما اگه به نت دسترسی دارید و گوشی هوشمندم همراهتونه گوگل ترنسند گزینه بهتریه.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما