آی‌مک پرو با نمایشگر Mini-LED شاید اواسط ۲۰۲۲ معرفی شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آی‌مک پرو

راس یانگ، یکی از مشهورترین افشاگران حوزه‌ی تکنولوژی، به تازگی اعلام کرده که آی‌مک پرو با نمایشگر Mini-LED در فصل بهار معرفی نخواهد شد و ممکن است در تابستان ۲۰۲۲ به دست کاربران برسد.

آقای یانگ که سابقه‌ی بسیار خوبی در زمینه‌ی افشای اطلاعات دارد، اعلام کرده که در رویداد فصل بهار اپل نباید انتظار معرفی آی‌مک پرو را داشته باشیم و به احتمال زیاد اپل در فصل تابستان از این محصول رونمایی خواهد کرد. ظاهرا عرضه‌ی پنل‌های این نمایشگر از ماه ژوئن (خرداد) آغاز می‌شود و در ماه آگوست یا سپتامبر (مرداد یا شهریور) می‌توانیم انتظار عرضه‌ی نسل جدید آی‌مک را داشته باشیم.

گفتنی است چند ماه قبل راس یانگ اعلام کرد که این محصول در فصل بهار معرفی می‌شود و خبرگزاری بلومبرگ هم به احتمال معرفی آی‌مک پرو در همین فصل اشاره کرده بود. طبق گزارش خبرگزاری بلومبرگ، اپل در رویداد بهاره‌ی خود از نسل جدید آیفون SE رونمایی می‌کند که از نظر طراحی هیچ تفاوتی با آیفون SE 2 ندارد. همچنین گفته می‌شود اپل برای این گوشی از چیپست A15 استفاده می‌کند که برای یادآوری باید بگوییم سری آیفون ۱۳ همراه با همین چیپست راهی بازار شده‌اند.

از دیگر محصولاتی که احتمالا در همین رویداد معرفی می‌شوند، می‌توانیم به مدل جدید آیپد ایر و حداقل یک مدل جدید مک مجهز به چیپست اختصاصی اشاره کنیم. بلومبرگ اشاره کرده که این کامپیوتر احتمالا آی‌مک پرو یا مک مینی خواهد بود و حالا با توجه به این گزارش جدید، به نظر می‌رسد در فصل بهار نسل جدید مک مینی از راه می‌رسد.

آی‌مک پرو

در رابطه با آی‌مک ۲۷ اینچی مجهز به نمایشگر Mini-LED طی هفته‌های گذشته گزارش‌های زیادی منتشر شده است. در مورد این فناوری باید بگوییم که Mini-LED از LED هایی بسیار کوچک برای تأمین نور نمایشگر استفاده می‌کند. ریشه‌های این تکنولوژی جدید به فناوری LCD سنتی بازمی‌گردد. با این فرق که به جای استفاده از چند بک‌لایت کوچک یا یک بک‌لایت بزرگ، Mini-LED از هزاران بک‌لایت مبتنی بر LED بسیار ریز بهره می‌برد و به این ترتیب، از نظر روشنایی مزیت‌هایی قابل توجهی با خود به همراه می‌آورد.

با توجه به این موضوع، یک نمایشگر Mini-LED هرچقدر دارای بخش‌های بیشتری برای بک‌لایت باشد، می‌تواند کنتراست بهتری ارائه کند و در نتیجه کیفیت تصویر هم بهتر می‌شود. با این حال، راس یانگ بر این باور است که نمایشگر Mini-LED استفاده شده برای آی‌مک پرو نسبت به آیپد پرو و نسل جدید مک‌بوک پرو از بخش‌های کمتری برای بک‌لایت بهره می‌برد.

مانند مدل‌های جدید مک‌بوک پرو که همراه با چیپست‌های M1 مکس و M1 پرو از راه رسیدند، گفته می‌شود اپل هم برای آی‌مک پرو از این دو چیپست استفاده خواهد کرد. همچنین به نظر می‌رسد حاشیه‌های اطراف نمایشگر آی‌مک پرو کمی باریک‌تر شده‌اند و در ضمن ممکن است تنوع رنگ‌های بدنه هم افزایش پیدا کند.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما