روسیه دسترسی به اینستاگرام را تا ۲ روز دیگر مسدود می‌کند

۲۱ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
روسیه اینستاگرام

یک هفته پس از فیلتر شدن فیسبوک در روسیه، حالا مقامات دولت این کشور از تصمیم برای فیلتر کردن اینستاگرام خبر داده‌اند. تصمیم فیسبوک برای تبعیض علیه رسانه‌های دولتی روسیه به‌عنوان دلیل این فیلترینگ عنوان شد و بعد از تصمیم اینستاگرام برای مجوز انتشار محتوای خشونت‌آمیز علیه نیروهای روسی، دولت روسیه تصمیم گرفته این شبکه اجتماعی را هم فیلتر کند.

آدام موسری، رییس اینستاگرام، در واکنش به این تصمیم نوشته که چنین کاری ارتباط ۸۰ میلیون کاربر روسی را از یکدیگر و از دیگر نقاط جهان قطع می‌کند. او خاطرنشان کرده که حدود ۸۰ درصد از کاربران این کشور حداقل یک اکانت خارجی را فالو می‌کنند. باید خاطرنشان کنیم برخی از افراد پرنفوذ در روسیه هم با استفاده از اینستاگرام مخالفت خود را برای این جنگ اعلام کرده‌اند ولی در بیانیه‌ی دولت روسیه به این موضوع اشاره‌ای نشده است.

در این زمینه فرزندان برخی از این افراد که در شبکه‌های اجتماعی شهرت زیادی دارند، با آغاز این جنگ مخالفت کرده‌اند. به‌عنوان مثال می‌توانیم به سوفیا آبراموویچ، دختر میلیاردر معروف رومن آبراموویچ، اشاره کنیم که نوشته: «بزرگ‌ترین و موفق‌ترین دروغ دستگاه تبلیغات کرملین این است که بیشتر روس‌ها هوادار پوتین هستند.»

در رابطه با تصمیم متا مبنی بر آزاد کردن انتشار محتوای خشونت‌آمیز، باید خاطرنشان کنیم این نخستین باری نیست که چنین کاری انجام می‌شود. دولت روسیه اعلام کرده که از دو روز دیگر فیلترینگ اینستاگرام اجرا می‌شود ولی واتساپ که یکی دیگر از زیرمجموعه‌های متا محسوب می‌شود، فیلتر نخواهد شد. رییس امور جهانی متا هم با انتشار بیانیه‌ای در توییتر توضیح داده که سیاست مربوط به انتشار محتوای خشونت‌آمیز علیه نیروهای روسی فقط برای کاربران داخل اوکراین اجرا می‌شود و افزوده: «ما هیچ مشکلی با مردم روسیه نداریم و روس‌هراسی یا هر نوع تبعیض، آزار و خشونت علیه روس‌ها را بر روی پلتفرم خود تحمل نخواهیم کرد.»

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه