مارک زاکربرگ: اینستاگرام به‌زودی میزبان NFT خواهد بود

۲۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۶:۴۴ ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل شرکت متا اعلام کرد که اینستاگرام به‌زودی میزبان NFT‌ها خواهد بود. او در این رابطه اطلاعات چندانی مطرح نکرد، اما به نظر می‌رسد که در این پلتفرم محبوب به‌زودی کاربران قادر به نمایش NFTهای خود خواهند بود و همچنین در این محیط می‌توانند به خرید و فروش NFTها بپردازند.

ماه‌های گذشته خبرهای مختلفی در مورد تصمیم شرکت متا برای اضافه کردن NFT‌ها به اینستاگرام مطرح شده است. اواخر سال گذشته میلادی، «آدام موسری»، مدیر عامل شرکت اینستاگرام به این موضوع اشاره کرده بود که تیمی حرفه‌ای به صورت متمرکز در حال بررسی اضافه کردن NFT‌ها به این شبکه اجتماعی است تا کاربران بتوانند NFT را به صورت تصویر پروفایل خود نمایش دهند و حتی بتوانند NFT ایجاد کرده و به خرید و فروش آن بپردازند. همچنین تعدادی از مدیران متا از علاقه‌ی خود به افزودن قابلیت بهره‌گیری از NFT در پلتفرم‌های خود خبر دادند.

اگرچه در این مورد شایعات زیادی مطرح شده، اما  هنوز دقیقا مشخص نیست که NFT‌‌ها در اینستاگرام به چه صورتی حضور خواهند داشت. مارک زاکربرگ پیش‌تر در مورد NFT و متاورس صحبت و به این موضوع اشاره کرده بود که این حوزه‌ها می‌توانند حکمرانی دنیای دیجیتال را از آن خود کنند. در حال حاضر، به نظر می‌رسد که او در مورد NFTها به عنوان اشیاء دیجیتال فکر می‌کند. وی در ادامه‌ی توضیحات خود افزود: « من امیدوارم لباس‌هایی که آواتارهای شما در متاورس می‌پوشند، به صورت NFT دربیاید که شما بتوانید از آن‌ها در موقعیت‌های مختلف بهره ببرید.»

اگرچه شنیده شد که تیم‌هایی در فیسبوک و اینستاگرام روی یکپارچه‌سازی NFT کار می‌کنند، اما هنوز به صورت دقیق مشخص نیست که این شرکت چه برنامه‌هایی را در این حوزه دنبال می‌کند. همانطور که می‌دانید فیسبوک ماه‌ها قبل نام شرکت خود را به متا تغییر داد تا از این پس تمرکز خود را روی دنیای متاورس قرار دهد. باید دید که در نهایت ایده‌های این شرکت بزرگ فناوری در حوزه‌ی متاورس در نهایت به کجا خواهد رسید.

جدا از این‌ها، پلتفرم محبوب اینستاگرام در سال گذشته با افزودن قابلیت‌های جدید و بسیار کاربردی به اپلیکیشن خود توانست بر تعداد مخاطبین خود بیافزاید و امسال هم این شرکت قصد دارد تا روند خوب را با ارائه‌ی قابلیت‌های کاربرپسند بیشتری ادامه دهد. در همین راستا، اینستاگرام اخیراً از انتشار قابلیت بسیار کاربردی خبر داد که کاربران با آن می‌توانند پست‌ها، لایک‌ها و کامنت‌های حساب کاربری خود را به صورت دسته‌جمعی حذف کنند.

بر اساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده، این پلتفرم محبوب با انتشار قابلیتی جدید به کاربران این اجازه را می‌دهد که کامنت‌ها و پست‌های مد نظر خود را به صورت دسته‌جمعی پاک کنند و علاوه بر آن، تعاملات و فعالیت‌های گذشته‌ی حساب کاربری خود را نیز مورد بررسی قرار دهند.

این شرکت اخیراً اعلام کرده که تیم اینستاگرام در حال کار روی قابلیت جدیدی است که برنامه‌ی لایوهای آتی کاربر را نمایش می‌دهد. آدام موسری، مدیر اینستاگرام این ویژگی جدید را با ویدئویی که در صفحه‌ی توییتر خود منتشر کرد، توضیح داد و خاطرنشان کرد که کاربران اکنون می‌توانند از بنر خاصی در فید پروفایل خود استفاده کنند تا به دیگران اطلاع دهند که در تاریخ مشخص قرار است لایوی را برگزار کنند. همچنین فالوورها می‌توانند با انتخاب این بنر در آن مشترک شوند تا پیش از آغاز لایو به آن‌ها یادآوری شود.

همچنین این شبکه اجتماعی پرطرفدار خبر داده که در حال آزمایش امکان نمایش استوری‌های به صورت عمودی با گروه کوچکی از کاربران است. باید دید در روز‌های آینده چه قابلیت‌های مهم و کاربردی دیگری در اختیار کاربران پرشمار این پلتفرم محبوب قرار می‌گیرد.

منبع: Techcrunch

برچسب‌ها :
دیدگاه شما