اینستاگرام اجازه می‌دهد برای استوری‌ها لایک خصوصی بفرستید

۲۶ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۰ ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

پلتفرم محبوب اینستاگرام در ادامه روند افزودن قابلیت‌های جدید، این بار از اضافه شدن ویژگی خبر داده که روش جدیدی را برای تعامل با کاربران در بخش استوری ایجاد می‌کند. این قابلیت که لایک خصوصی استوری‌ها نام دارد به کاربران این اجازه را می‌دهد تا استوری‌های فالورهای خود را به طور مستقیم با ضربه زدن روی آیکون قلب لایک کنند. پیش از این قابلیت، کاربران تنها می‌توانستند از طریق ارسال ایموجی به استوری‌ها واکنش نشان دهند. با استقاده از هر دو روش، پاسخ یا لایک شما در قسمت دایرکت مسج ثبت می‌شود. اما با این قابلیت جدید، کاربران راحت‌تر می‌توانند استوری دیگر کاربران را لایک کنند.

با اضافه شدن این قابلیت به اینستاگرام، کاربران هنگام مشاهده استوری‌ها آیکون قلبی بین محل نوشتن پیام در دایرکت مسج و علامت هواپیمای کاغذی کوچک مشاهده می‌کنند که با ضربه زدن روی آن می‌توانند به استوری مربوطه واکنش نشان داده و آن را لایک کنند. این قابلیت در حال حاضر در دسترس تمام کاربران قرار نگرفته است. باید خاطر نشان کنیم که این لایک‌ها تنها در دایرکت مسج کاربران فرستاده می‌شوند و تعداد لایک‌های یک استوری به صورت عمومی در دسترس نخواهد بود.

«آدام موسری»، مدیر عامل اینستاگرام با انتشار پستی درباره‌ی این قابلیت گفت: «یکی از اهداف اضافه شدن این قابلیت آن است که کاربران بتوانند حمایت بیشتری را دریافت کنند و نسبت به استوری‌های به اشتراک گذاشته شده سریع‌تر و راحت‌تر واکنش نشان بدهند. همچنین باید اشاره کنیم که با این قابلیت بخش دایرکت مسج کاربران کمی منظم‌تر از قبل خواهد شد. ارتباط و تعامل بین کاربران از مهم‌ترین اولویت‌های این پلتفرم بوده و بخش دایرکت مسج که پل ارتباطی بین کاربران است، همواره مد نظر ما قرار دارد.»

پلتفرم محبوب اینستاگرام در سال ۲۰۲۱، با افزودن قابلیت‌های جدید و بسیار کاربردی به اپلیکیشن خود توانست بر تعداد مخاطبین خود بیافزاید و امسال هم این شرکت قصد دارد تا روند خوب را با ارائه‌ی قابلیت‌های کاربرپسند بیشتری ادامه دهد. در همین راستا، این اپلیکیشن به‌تازگی از افزودن قابلیت Profile Embed به پلتفرم خود خبر داد. با قابلیت Profile Embed کاربران قادر خواهند بود تا نسخه‌‌ای کوچک از پروفایل خود را در وب‌سایت‌ها قرار دهند. این ویژگی جدید به کاربران این امکان را می‌دهد تا پروفایل‌های کاربری اینستاگرام خود را در صفحات وبی مانند وبلاگ‌ها و کاربرگ‌های خود ادغام کنند. غول رسانه‌های اجتماعی می‌گوید این ویژگی در حال حاضر فقط در ایالات متحده آمریکا در دسترس است اما به‌زودی برای تمامی کاربران سراسر جهان منتشر خواهد شد.

به‌تازگی مدیر عامل این شرکت اعلام کرد که تیم اینستاگرام در حال کار روی قابلیت جدیدی است که برنامه‌ی لایوهای آتی کاربر را نمایش می‌دهد. آدام موسری، این ویژگی جدید را با ویدیویی که در صفحه‌ی توییتر خود منتشر کرد، توضیح داد و خاطرنشان کرد که کاربران اکنون می‌توانند از بنر خاصی در فید پروفایل خود استفاده کنند تا به دیگران اطلاع دهند که در تاریخ مشخص قرار است لایوی را برگزار کنند. همچنین فالوورها می‌توانند با انتخاب این بنر در آن مشترک شوند تا پیش از آغاز لایو به آن‌ها یادآوری شود.

اگر بیش از یک لایو برای قرار دادن روی پروفایل وجود داشته باشد، این بنر‌ها به صورت لیستی به فالوورها نشان داده می‌شوند. از نکات قابل توجه این ویژگی این است که این بنرها نه تنها برای فالوورها، بلکه برای تمام افرادی که از پروفایل کاربران بازدید می‌کنند، قابل مشاهده خواهد بود. بنابراین کاربران از این طریق می‌توانند افراد بیشتری را به صفحه‌ی خود بکشانند.

در جدیدترین اقدام همچنین این اپلیکیشن پرطرفدار، از انتشار قابلیت بسیار کاربردی خبر داد که کاربران با آن می‌توانند پست‌ها، لایک‌ها و کامنت‌های حساب کاربری خود را به صورت دسته‌جمعی حذف کنند. بر اساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده، این پلتفرم محبوب با انتشار قابلیتی جدید به کاربران این اجازه را می‌دهد که کامنت‌ها و پست‌های مد نظر خود را به صورت دسته‌جمعی پاک کنند و علاوه بر آن، تعاملات و فعالیت‌های گذشته‌ی حساب کاربری خود را هم بررسی کنید. این قابلیت‌ها در بخش «Your activity» هم اکنون در دسترس شما قرار دارد. در منوی جدیدی که به این بخش اضافه شده، کاربران با گزینه‌های زیادی روبه‌رو می‌شوند.

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه