قابلیت جمع‌آوری کمک مالی به بخش ریلز اینستاگرام اضافه می‌شود

۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۸ ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

اینستاگرام در ادامه‌ی روند معرفی قابلیت‌های جدیدش اعلام کرد که قابلیت جمع‌آوری کمک مالی را به بخش ریلز این اپلیکیشن اضافه خواهد کرد. کاربران بیش از ۳۰ کشور در سراسر جهان می‌توانند با قرار دادن لینک مخصوص به بیش از ۱.۵ میلیون موسسه‌ی خیریه در دنیا کمک مالی کنند. باید خاطر نشان کنیم که این ابزار پیش‌تر در بخش استوری و لایو اینستاگرام در دسترس کاربران قرار گرفته بود.

این قابلیت قرار است به عنوان بخشی از برنامه‌های اینستاگرام در آستانه‌ی روز جهانی کره زمین به این اپلیکیشن اضافه شود. اینستاگرام اعلام کرده که تاکنون بیش از ۴ میلیون نفر از طریق اینستاگرام و فیسبوک بیش از ۱۵۰ میلیون دلار برای محافظت از محیط زیست و مقابله با تغییرات اقلیمی کمک مالی کرده‌اند. محبوب‌ترین پروژه‌های زیست محیطی، بر اساس مجموع تعداد افرادی که کمک مالی کردند به ترتیب The Ocean Cleanup و World Wildlife Fund بوده‌اند.

باید اشاره کنیم که اکثر کمک‌های مالی سال گذشته اینستاگرام زیر ۲۰ دلار بوده است. مدیران متا شخصاً هزینه‌های پردازش برای جمع‌آوری کمک‌های مالی را بر عهده گرفتند تا همه‌ی کمک‌های مالی که از سوی کاربران صورت می‌گیرد، به طور مستقیم به موسسات خیریه برسد. متا همچنین اعلام کرد که ویژگی‌های بیشتری را به Climate Science Center اضافه می‌کند. این قسمت در حال حاضر در بیش از ۱۵۰ کشور در دسترس است و به کاربران نشان می‌دهد که با چه اقدامات روزمره‌ای می‌توانند با تغییرات اقلیمی مقابله کنند.

اینستاگرام در سال ۲۰۲۱، با ارائه‌ی قابلیت‌های بسیار کاربردی توانست رضایت کاربران خود را جلب کند و مانع از پیوستن آن‌ها به سایر اپلیکیشن‌های رقیب شود. مدیران این شرکت دوست دارند تا این روند رو به جلوی خود را حفظ کرده و با انتشار قابلیت‌های بیشتر به تعداد کاربران خود اضافه کنند. در همین راستا، اینستاگرام قابلیت جدیدی را برای کاربرانش عرضه کرده که به طور خودکار زیرنویس را به ویدیو‌ها اضافه می‌کند.

این قابلیت جدید در حال حاضر تنها برای برخی زبان‌ها فعال شده ولی اینستاگرام وعده داده که به‌زودی زبان‌های بیشتری را به این قابلیت اضافه خواهد کرد. این قابلیت از فناوری هوش مصنوعی بهره می‌برد، بنابراین در ابتدا ممکن است زیرنویس‌ها کامل نباشد ولی به مرور و با یادگیری هوش مصنوعی، کیفیت آن‌ها بهتر خواهد شد و زبان‌های بیشتری به آن اضافه می‌شود.اضافه شدن زیرنویس خودکار برای کاربرانی که از مشکلات شنوایی رنج می‌برند بسیار مفید است. همچنین پیش از این تولیدکنندگان محتوا مجبور بودند به صورت دستی زیرنویس به محتوای ویدیویی خود اضافه کنند که اکنون با این ویژگی بسیار خوب، فرآیند کار آن‌ها ساده‌تر خواهد شد.

طبق آخرین گزارش‌ها از منابع معتبر، اینستاگرام همچنین روی روش تعاملی جدید‌ی برای پلتفرم خود کار می‌کند. در همین راستا گفته می‌شود که کاربران اینستاگرام به‌زودی قادر خواهند بود به وسیله‌ی پیام صوتی به استوری دیگر کاربران پاسخ دهند. «الساندرو پالوزی» که در زمینه مهندسی معکوس اپلیکیشن‌ها و کشف قابلیت‌های جدید آن‌ها شهرت دارد، اعلام کرد که این پلتفرم محبوب قصد ارائه‌ی چنین قابلیتی را برای کاربرانش دارد. «آدام موسری»، مدیر عامل اینستاگرام با انتشار پستی درباره‌ی این قابلیت گفت: «یکی از اهداف اضافه شدن این قابلیت آن است که کاربران بتوانند حمایت بیشتری دریافت کنند و نسبت به استوری‌های به اشتراک گذاشته شده سریع‌تر و راحت‌تر واکنش نشان بدهند. همچنین باید اشاره کنیم که با این قابلیت بخش دایرکت مسیج کاربران کمی منظم‌تر از قبل خواهد شد.»

بعد از مدت‌ها انتظار، اینستاگرام اعلام کرد که ارائه‌ی قابلیت نمایش پست‌ها بر اساس زمان انتشار شده است. به لطف این قابلیت جدید، کاربران می‌توانند بر لوگوی اینستاگرام در سمت چپ بخش فوقانی ضربه بزنند تا با دو گزینه‌ی Following و Favorites روبه‌رو شوند. با انتخاب گزینه‌ی Following، فید اینستاگرام عکس‌ها و ویدیوهای به ترتیب زمان انتشار را نمایش می‌دهد. همچنین برای حالت Favorites هم باید بگوییم که می‌توانید تا ۵۰ اکانت دلخواه خود را مشخص کنید تا پست‌های ارائه شده از طرف آن‌ها را از دست ندهید.

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما