اینستاگرام سرانجام امکان انتشار پست را به نسخه‌ی دسکتاپ اضافه می‌کند

۴ تیر ۱۴۰۰ | ۲۳:۵۸ ۱۱ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
ساخت و اشتراک‌گذاری پست در اینستاگرام از طریق کامپیوتر

بالاخره و بعد از مدت‌ها انتظار، امکان ساخت و اشتراک‌گذاری پست در اینستاگرام از طریق کامپیوتر (و لپ‌تاپ) به این اپلیکیشن محبوب اضافه شد.

حدود ۱۱ سال است که اینستاگرام عرضه شده اما در طول این مدت طولانی هیچ‌وقت روی این موضوع فکر نشده بود که کاربران از طریق دسکتاپ هم بتوانند پست‌های خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارند. اما خوشبختانه این امکان بالاخره فراهم شده و آن دسته از کاربرانی که بیشتر فعالیت‌های خود را با کامپیوتر انجام می‌دهند قادر خواهند بود پست‌های خود را از این طریق نیز در اینستاگرام به اشتراک بگذارند.

یکی از سخنگویان اینستاگرام در رابطه با این موضوع گفته بود:

می‌دانیم بسیاری از کاربران از طریق کامپیوتر به اینستاگرام دسترسی دارند. به همین خاطر جهت بهبود تجربه‌ی کاربری، در حال آزمایش قابلیتی هستیم که به کاربران این امکان را می‌دهد با مرورگر دسکتاپ، پست‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

پیش‌تر خبری منتشر شده بود مبنی بر اینکه اینستاگرام شاید امکان ساخت پست با کامپیوتر و لپ‌تاپ را معرفی کند. این خبر در حد یک شایعه‌ی محتمل به نظر می‌رسید اما اکنون تقریبا مطمئن هستیم که این اتفاق رخ خواهد داد. چون حتی اسکرین‌شات‌هایی از آن هم توسط برخی از افراد نظیر مت ناوارا، مشاور شبکه‌ی اجتماعی، در توییتر به اشتراک گذاشته شده بود که در توضیح آیکون اشتراک‌گذاری آن آمده بود: «اکنون می‌توانید پست‌های خود را مستقیما از طریق کامپیوتر ساخته و به اشتراک بگذارید».

ساخت و اشتراک‌گذاری پست در اینستاگرام از طریق کامپیوتر

البته به نظر می‌رسد افرادی که در حال حاضر به تست این قابلیت پرداخته‌اند، فقط می‌توانند پست به اشتراک بگذارند و امکان قرار دادن استوری یا ریلز فعلا ممکن نیست. متأسفانه این دو قابلیت بسیار خوب و کاربردی در این لحظه فقط برای گوشی‌های هوشمند فعال هستند و مشخص نیست آیا اینستاگرام برای فراهم کردن امکانی جهت قرار دادن استوری یا ریلز از طریق دسکتاپ برنامه‌ای دارد یا خیر.

با این حال حتی بدون استوری و ریلز هم این یک اقدام بسیار مثبت و خوب از سوی اینستاگرام به حساب می‌آید که به کاربران پلتفرم‌های مختلف هم توجه نشان داده است. در حال حاضر بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند به دلایل مختلف از کامپیوتر و لپ‌تاپ برای دسترسی به اینستاگرام استفاده کنند و وقتی امکان دسترسی به اینستاگرام از طریق وب فراهم بود، باید امکان اشتراک‌گذاری پست هم دیر یا زود به آن اضافه می‌شد که خوشبختانه این اتفاق افتاد.

پیش‌تر خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اینستاگرام زیر نظر فیسبوک ماهیت خود را از دست داده و در حال تبدیل شدن به اپلیکیشنی است که به‌جای اشتراک‌گذاری عکس و فیلم از لحظات به یادماندنی، افراد به دنبال کسب درآمد و تبلیغات در آن هستند. تا حدودی این حرف درست است اما حالا که چنین اتفاقی افتاده، برای جذب مخاطب بیشتر هم که شده اینستاگرام باید برای کاربران بیشتری در دسترس قرار می‌گرفت که این اتفاق هم افتاد.

در رابطه با زمان دقیق عرضه‌ی این قابلیت به اینستاگرام بی‌خبریم اما به نظر می‌رسد خیلی زود باید شاهد رونمایی از آن باشیم.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما