اینستاگرام استوری‌های طولانی‌تر را آزمایش می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

اینستاگرام در راستای بالابردن رضایت کاربران خود و به‌عنوان حرکتی رو به جلو در انتشار محتواهای ویدیویی، قصد آزمایش قابلیت‌های جدیدی را در پلتفرم خود دارد. در ابتدا اینستاگرام تصمیم دارد تا محدودیت ۱۵ ثانیه‌ای استوری‌ها را تا یک دقیقه افزایش دهد تا ما با ویدیوهای یکپارچه‌ای در استوری‌ها روبه‌رو شویم. تصاویر منتشر شده از بخش توسعه‌ی اینستاگرام نشان می‌دهند که به‌زودی استوری‌ها با هدف تشویق کاربران به تولید محتواهای ویدیویی به ۶۰ ثانیه افزایش خواهند یافت.

یکی از کاربران توییتر به نام الساندرو پالوزی با انتشار توییتی از ویدیوهای طولانی‌تر ۶۰ ثانیه استوری‌ خبر داده که با انتشار به‌روزرسانی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. البته در این توییت اشاره‌ای به تاریخ رسمی انتشار این قابلیت جدید نشده و باید دید اینستاگرام چه برنامه‌ای برای انتشار آن درنظر گرفته است. با این قابلیت شما قادر خواهید بود تا ویدیو‌های Reels خود را بدون تقسیم کردن به بخش‌های ۱۵ ثانیه‌ای و به‌صورت یکجا در استوری‌ خود آپلود کنید. این پلتفرم پیش از این هم مدت زمان ویدیو‌های Reels را تا یک دقیقه افزایش داده بود.

 اینستاگرام

اینستاگرام همچنین یک نشانگر برای مشخص کردن اینکه ویدیوی کاربر به بخش Reels حساب کاربری آن اختصاص دارد هم اضافه خواهد کرد تا دیگر کاربران را به بخش آن هدایت کنند. آدام موسری در ماه گذشته، از ادغام ابزار‌های ویدیویی این اپلیکیشن با هدف ساده‌سازی فرآیند تولیدمحتوا و کاهش ابزارهای مختلف این پلتفرم خبر داده بود. این شبکه اجتماعی همچنین اعلام کرده از فردا کاربران می‌توانند از طریق مرورگرهای دسکتاپ، تصاویر و ویدیوهایشان را پست کنند.

این در حالی است که اینستاگرام چند روز پیش، از قابلیت جدیدی برای پخش زنده با نام Live Scheduling رونمایی کرد که در واقع ابزار زمان‌بندی لایو‌های اینستاگرام محسوب می‌شود. ویژگی جدید Live Scheduling به کاربران اجازه می‌دهد که برنامه‌های لایو خود را تا ۹۰ روز قبل از فرارسیدن موعد مقرر برنامه‌ریزی کنند. همچنین کاربران هم می‌توانند برای حضور در این پخش زنده از ویژگی یادآوری استفاده کنند که در زمان شروع پخش زنده آن‌ها را مطلع می‌کند.

برخی از تحلیلگران ادعا می‌کنند که اینستاگرام در ماه‌های اخیر پیشرفت اپلیکیشن تیک‌تاک را به صورت واضحی حس کرده که این خطری جدی برای این پلتفرم محسوب می‌شود. برای همین اینستاگرام سعی دارد تا با ارائه‎‌ی قابلیت‌های جدید و متنوع، طرفداران و کاربران خود را در این پلتفرم نگه‌دارد. این اقدامات باعث می‌شود تا اینستاگرام تمرکز بیشتری بر عناصر کلیدی که بیشترین نقش را در جذب کاربران دارد (استوری‌ها و Reels) داشته باشد.

همچنین این پلتفرم چند روز قبل از قابلیت Collabs رونمایی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد به طور مشترک یک پست معمولی یا Reel را منتشر کنند. روی هم رفته به لطف قابلیت Collabs، پست یا Reel مشترک بین دو اکانت برای فالوورهای هر دوی آن‌ها منتشر می‌شود و همچنین کامنت‌ها و تعداد لایک‌ها هم به طور مشترک در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. برای بهره‌گیری از این مشخصه باید به صفحه‌ی مربوط به تگ کردن دوستان مراجعه کنید و از این بخش می‌توانید چنین کاری را انجام دهید.

همچنین همان‌طور که در ابتدا گفتیم، از روز پنجشنبه اینستاگرام بالاخره انتشار پست و ویدیو از طریق مرورگرهای کامپیوترهای دسکتاپ را ممکن می‌کند. اینستاگرام ماه‌ها قبل این مشخصه را به طور محدود آزمایش کرد و حالا قرار است برای تمام کاربران ارائه شود. اگرچه این یک ویژگی بسیار ابتدایی و ساده محسوب می‌شود، ولی در کل اینستاگرام توجه چندانی به نسخه‌ی وب خود، به‌خصوص برای کامپیوترها، نشان نمی‌دهد. باید خاطرنشان کنیم که سال گذشته قابلیت ارسال و دریافت دایرکت به نسخه‌ی وب اینستاگرام اضافه شد. نیویورک تایمز به‌تازگی با استناد به چند مدرک درون سازمانی و اظهارات چند منبع ناشناس گزارشی منتشر کرد که از نگرانی اینستاگرام در خصوص از دست دادن کاربران نوجوان این شبکه اجتماعی خبر می‌داد.

منبع: Socialmediatodayبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما