اینستاگرام می‌خواهد تمام پست‌های ویدیویی را به عنوان ریلز منتشر کند

۱۰ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۴۹ ۱۰ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اینستاگرام پست‌های ویدیویی ریلز

اینطور که به نظر می‌رسد، اینستاگرام می‌خواهد در راستای رقابت با تیک‌تاک، قابلیت‌های زیادی را به اپلیکیشن محبوب خود اضافه کند. در همین راستا، یک قابلیت جدید قرار است به زودی به اینستاگرام اضافه شود که طی آن تمام پست‌های ویدیویی به ریلز تبدیل می‌شوند.

اینستاگرام در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی دنیا به حساب می‌آید. اگرچه این اپ مخاطبین زیادی در سراسر جهان دارد و چندین سال است که توانسته نظر مثبت کاربران را به خود جلب کند، اما با ورود تیک‌تاک و قابلیت‌های خاص و منحصربفردش به ماجرا، اینستاگرام رفته رفته متوجه شد که اپلیکیشن پیام‌رسانش کلی ضعف دارد که باید آن‌ها را برطرف کند.

اینستاگرام خیلی زود دست به کار شد اما به‌جای اینکه متفاوت ظاهر شود، تلاش کرد مسیری را در پیش بگیرد که تیک‌تاک به خاطر آن توانست نظر مثبت کاربران را به خود جلب کند. یکی از این قابلیت‌ها، اضافه شدن ریلز به این شبکه‌ی اجتماعی بود که اجازه می‌دهد کاربر ویدیوهای کوتاه ۱۵ ثانیه‌ای را به کمک ابزارهای ویرایشی مختلف بسازد و با کاربران دیگر به اشتراک بگذارد.

از آن‌جایی که ریلز یک قابلیت نسبتا جدید به حساب می‌آید، اینستاگرام نیاز دارد تا آن را در میان کاربران جا بیندازد و در همین راستا می‌خواهد تمام پست‌های ویدیویی را که شخصی در صفحه‌ی خود به اشتراک می‌گذارد به ریلز تبدیل کند. بدین ترتیب کاربران تعامل بیشتری با این نام خواهند داشت و به‌خوبی با هدف طراحی و قابلیت‌های آن آشنا خواهند شد.

البته یکی از سخنگویان متا در ایمیلی به وب‌سایت TechCrunch نوشت: «ما در حال تست این قابلیت هستیم تا بتوانیم تجربه‌ی تماشای ویدیو را در اینستاگرام به فرایندی بهتر و ساده‌تر تبدیل کنیم». قابلیت ریلز در ابتدا در ماه آگوست ۲۰۲۰ در آمریکا در دسترس کاربران اینستاگرام قرار گرفت و خیلی زود هم با استقبال بی‌نظیری از سوی کاربران مواجه شد. در همین راستا شرکت تصمیم گرفت آن را برای بسیاری از کاربران دیگر هم در دسترس قرار دهد.

Image

این اسکرین‌شات بالا نشان می‌دهد که از این پس پست‌های ویدیویی به صورت ریلز به اشتراک گذاشته می‌شوند. اینستاگرام امیدوار است با این کار، بازدید پست‌ها بسیار بیشتر از قبل شود و تعامل بیشتری را ایجاد کند. چرا که به صورت کلی فلسفه‌ی ریلز این بود که کاربر بتواند شخصی‌سازی و تغییرات زیادی را روی ویدیو اعمال کند. در نتیجه وقتی یک ویدیو افکت‌های زیادی داشته باشد، موسیقی‌های متعددی را با جلوه‌های مختلف بتوان روی آن گذاشت و…، طبیعتا تعاملات زیادی را سبب خواهد شد.

البته این قابلیت در حال حاضر در دست آزمایش قرار دارد و هنوز مشخص نیست چه زمانی شرکت قصد دارد رسما آن را برای کاربرانش منتشر کند. شاید هم مثل دفعه‌ی نخست، در ابتدا کاربران کشور آمریکا به آن دسترسی داشته باشند و سپس شاهد عرضه‌ی آن برای تمام کاربران دیگر باشیم. همچنین نمی‌دانیم آیا کاربران همچنان می‌توانند ویدیوهایی تا ۱۰ دقیقه (برای حساب‌های تأیید شده، تا ۶۰ دقیقه) به اشتراک بگذارند یا خیر.

تقریبا یک سال پیش بودیم که آدام موسری، مدیرعامل اینستاگرام گفت که اینستاگرام دیگر صرفا یک شبکه‌ی اجتماعی برای اشتراک‌گذاری تصویر نیست چرا که شرکت تمرکز خود را از این سمت به توسعه‌دهندگان، ویدیو، خرید و پیام‌رسانی تغییر داده است. حال باید دید این تغییر سیاست جدید تا چند سال می‌تواند اینستاگرام را موفق نگه دارد.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما