اینستاگرام روی ۳ قابلیت جذاب جدید کار می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

اینستاگرام طی چند ماه گذشته مشغول کار روی قابلیت‌های جدید و متنوعی بوده است. در همین راستا الساندرو پالوزی اطلاعاتی را درباره‌ی ۳ قابلیت جدید که اینستاگرام امیدوار است در آینده برای کاربران iOS ارائه کند، منتشر کرده است. یکی از قابلیت‌هایی که اینستاگرام روی آن کار می‌کند، امکان افزودن ناظر به ویدیوهای لایو است. با این کار ناظر لایو می‌تواند نظرات، درخواست‌ها برای اضافه شدن به لایو، پرسش‌ها و موارد دیگر را غیرفعال کند.

پالوزی اطلاعات جدیدی درباره‌ی توسعه‌ی این ویژگی به ما ارائه کرده است، زیرا او قبلا با انتشار پستی خبر داده بود که اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد تنها یک ناظر را به یک ویدیوی لایو خود اضافه کنند. قبلا مشخص نبود که چند نفر می‌توانند یک لایو اینستاگرامی را بگردانند. به‌عنوان مثال، توییتر به شما امکان می‌دهد دو میزبان مشترک را در پلتفرم اسپیس تنظیم کنید، اما اینستاگرام در حال حاضر فقط بر روی اضافه کردن یک نفر به‌عنوان ناظر لایو کار می‌کند.

گفتنی است که اضافه کردن ناظر به ویدیوی لایو در حال حاضر امکان پذیر نیست و از آنجایی که لایو به یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اینستاگرام و تولیدکنندگان محتوا تبدیل شده، این شرکت سخت تلاش می‌کند تا آن را تا حد امکان جذاب کند و در اختیار کاربران قرار دهد. از دیگر به‌روزرسانی اینستاگرام می‌توان به قابلیت لایک استوری‌ها اشاره کرد. این پلتفرم از ماه آگوست شروع به آزمایش این قابلیت جدید کرده است.

طی چند ماه گذشته، این شرکت یک صفحه‌ی مخصوص به این قابلیت اضافه کرده، که باز هم تاکید می‌کند که این یک آزمایش است و لزوما قرار نیست چنین قابلیتی با این شکل به اینستاگرام اضافه شود. پالوزی جزئیات بیشتری از این ویژگی را به ما ارائه کرد و گفت که لایک‌ها در بخش استوری‌ و در همان قسمت بازدیدکنندگان استوری، نشان داده می‌شوند. متأسفانه، مشخص نیست که اینستاگرام چه زمانی این ویژگی‌ها را به پلتفرم خود اضافه می‌کند.

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که اینستاگرام بر روی آن کار می‌کند، تنظیم تایم لاین به دلخواه کاربر است. اگر شما کاربر اینستاگرام هستید، احتمالا افراد مختلفی را از هنرمندان و سلبریتی‌ها گرفته تا دوست و اقوامتان در این پلتفرم دنبال می‌کنید. که این به این معنی است که تایم لاین شما می‌تواند بسیار متنوع باشد.

با توجه به توییتی که الساندرو پالوزی منتشر کرده، به نظر می‌رسد که اینستاگرام در حال آزمایش راهی است که کاربران بتوانند نحوه‌ی مشاهده‌ی تایم لاین خود را تغییر دهند. بر اساس تصاویر منتشر شده، اینستاگرام در حال کار بر روی فیلترهایی است که به کاربران اجازه می‌دهد محتوای تایم لاین خود را به دلخواه انتخاب کنند. در حال حاضر گزینه‌های «Home» ،«Followers» و «Favorite» در این بخش به چشم می‌خورد.

احتمالا فیلتر «Home» تایم لاین مبتنی بر الگوریتم اینستاگرام است که همه ما با آشنایی داریم و پست‌ها طبق زمان انتشارشان به ما نشان داده می‌شوند. اما به نظر می‌رسد که «Favorite» حساب‌های کاربری باشند که ما به دلخواه آن‌ها را در این بخش قرار می‌دهیم. اما برای گزینه‌ی «Followers» هیچ اطلاعاتی نداریم و چیزی درباره‌ی آن نمی‌دانیم. ممکن است این گزینه، جایی باشد که پست‌های کاربرانی را ببینید که هم شما را فالو کرده‌اند و هم شما آن‌ها را فالو دارید.

درباره‌ی زمان انتشار این قابلیت هم درست مثل قابلیت‌های اضافه شدن ناظر به لایو و لایک کردن استوری‌ها، هیچ اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. همان‌طور که بالاتر اشاره شد، این روز‌ها خبرهای زیادی را در زمینه‌ی قابلیت‌های جدید اینستاگرام می‌شنوید. علاوه‌ بر ۳ ویژگی جدیدی که به توضیح آن پرداختیم، اینستاگرام قصد دارد تا سرویسی را به پلتفرم خود اضافه کند که به سازندگان محتوا اجازه می‌دهد از یک مدل جدید درآمدزایی در قالب اشتراک استفاده کنند.

اگرچه اینستاگرام هدف واقعی خود از ارائه‌ی این سرویس جدید اعلام نکرده، اما احتمالا این بخشی از استراتژی این شرکت برای کسب درآمد بیشتر از این پلتفرم است و در عین حال روشی به کاربران ارائه می‌دهد تا از تولیدکنندگان محتواهایی که دنبال می‌کنند و دوستشان دارند، حمایت مالی کنند. انتظار می‌رود که این سرویس جدید در آینده‌ی نزدیک به اینستاگرام اضافه شود.

منبع: ۹to5macبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما