پیش‌نمایش لینک‌های اینستاگرام در توییتر پس از ۹ سال دوباره ممکن شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اینستاگرام توییتر

روزی روزگاری، با قرار دادن لینک پست‌های اینستاگرام در توییتر با پیش‌نمایش محتویات آن پست روبه‌رو می‌شدیم. با این حال، اینستاگرام این قابلیت را حذف کرد و به همین خاطر کاربران توییتر که کنجکاو بودند، چاره‌ای جز کلیک بر روی لینک نداشتند. اما حالا بعد از سال‌ها، اینستاگرام تصمیم گرفته بار دیگر این قابلیت را امکان‌پذیر کند.

اینستاگرام ساعاتی قبل با انتشار یک توییت اعلام کرد که از این به بعد با قراردادن لینک پست اینستاگرام در توییتر، پیش‌نمایشی از آن ارائه می‌شود. باید خاطرنشان کنیم فعال‌سازی این قابلیت فقط به افزودن چند خط کد HTML نیاز دارد. این یعنی اینستاگرام طی چند سال گذشته به‌راحتی می‌توانسته این قابلیت را عملی کند اما ترجیح داده این کار را انجام ندهد.

گویا مدیران این شرکت به این نتیجه رسیده بودند که ارائه‌ی پیش‌نمایش، تعداد کلیک بر روی لینک‌ها را کاهش می‌دهد و در نتیجه داده‌های کمتری در اختیار اینستاگرام قرار می‌گیرد. اینستاگرام بعد از اینکه توسط شرکت فیسبوک در سال ۲۰۱۲ خریداری شد، این قابلیت را کنار گذاشت. مدیرعامل سابق اینستاگرام طی مصاحبه‌ای گفت که این تصمیم او بوده و مارک زاکربرگ چنین تصمیمی را اتخاذ نکرده است.

حالا به نظر می‌رسد اینستاگرام متوجه شده که اگر کاربران پیش‌نمایشی از محتوای پست را ببینند، احتمال کلیک بر روی لینک بیشتر می‌شود و به همین خاطر بعد از حدود ۹ سال، این قابلیت را دوباره فعال کرده است.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما