اینستاگرام زمان استوری‌های ویدیویی را به یک دقیقه افزایش می‌دهد

۲۶ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

اینستاگرام سخت تلاش می‌کند که در ارائه‌ی قابلیت‌های جدید و کاربردی از سایر رقبای خود یعنی اسنپ‌چت و تیک‌‌تاک عقب نماند. طبق گزارش ۹to5Mac، اینستاگرام در حال کار بر روی قابلیت جدیدی است که از این پس کاربران بتوانند به صورت یکپارچه ویدیو‌های خود را در استوری آپلود کنند و دیگر شاهد بخش‌بندی شدن استوری‌ها با محدودیت ۱۵ ثانیه‌ای نباشیم. پیش از این لازم بود تا کاربران برای قرار دادن ویدیو‌های یک دقیقه‌ای آن را در ۴ بخش ۱۵ ثانیه‌ای آپلود کنند، اما اکنون کافی است تا ویدیوی مدنظر خود را در بخش استوری قرار دهند تا بصورت یکپارچه به سایر کاربران نمایش داده شود.

این ویژگی که در حال حاضر در مرحله‌ی آزمایش به سر می‌برد، برای اولین بار توسط یکی از کاربران اینستاگرام در کشور ترکیه مشاهده شد. اما این قابلیت به‌زودی در همه‌ی مناطق در دسترس کاربران این پلتفرم محبوب قرار خواهد گرفت.

تغییر جدید اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که یک ویدیوی ۶۰ ثانیه‌ای را در استوری آپلود کنید تا بدون اینکه به استوری‌های مختلف تقسیم شود، به صورت یکپارچه برای سایر کاربران به نمایش درآید. علاوه بر این اینستاگرام، در حال آزمایش یک رابط کاربری اصلاح‌شده برای قرار دادن استوری است که این اقدام منشن کردن سایر کاربران یا افزودن موقعیت مکانی به استوری را آسان‌تر می‌کند. مشخص نیست که اینستاگرام چه زمانی این تغییرات را در دسترس همه‌ی کاربران در سراسر جهان قرار می‌دهد.

هر زمان که این قابلیت در اختیار همه‌ی کاربران قرار بگیرد، قطعا تغییر بزرگی در قرار دادن استوری‌های ویدیویی ایجاد خواهد کرد. از آنجایی که تیک‌تاک محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده و اسنپ‌چت هم به‌تازگی یک برنامه‌ی مستقل جدید برای ویرایش ویدیوهای کاربران خود معرفی کرده، طبیعتا اینستاگرام برای اینکه از قافله‌ی رقابت با این دو پلتفرم عقب نماند، باید ویژگی‌های جذاب و کاربردی را به پلتفرم خود اضافه کند.

این پلتفرم متعلق به متا، به‌تازگی ویژگی‌های جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار داده که برای نمونه می‌توان به قابلیت پاسخ دادن به کامنت‌ها در قالب ویدیو‌های کوتاه ریلز اشاره کرد. با استفاده از این قابلیت جدید، هنگامی که کاربران کامنتی را از پست خود دریافت می‌کنند، از این پس قادر خواهند بود تا پاسخ کاربر مورد نظر را با فرستادن یک ویدیوی کوتاه یا ریلز بدهند. پس از انتشار ریلز مذکور، کامنت آن به صورت استیکر بر روی ویدیوی منتشر شده به نمایش در می‌آید تا کاربران دریابند که این ریلز در پاسخ به چه کامنتی منتشر شده است. همچنین کاربران می‌توانند این استیکر را جابه‌جا کنند یا رنگ آن را تغییر دهند.

موسری مدیرعامل شرکت اینستاگرام همچنین از افزودن قابلیت کنترل والدین به این پلتفرم در اسفند ماه امسال خبر داد. وی با انتشار پستی در توییتر گفت که با این گزینه‌ی جدید، والدین قادر خواهند بود روی مدت زمان استفاده از اینستاگرام توسط نوجوانان خود کنترل داشته باشند و محدودیت‌هایی را با در نظر گرفتن شرایط سنی آن‌ها در این زمینه اتخاذ کنند. نوجوانان هم در عوض می‌توانند ضمن ریپورت کردن کاربرانی که محتوای نامناسب به اشتراک می‌گذارند، والدین خود را در جریان بگذارند.

طبق گفته‌های مدیرعامل اینستاگرام، قوانین‌ سخت‌گیرانه‌ی جدیدتری هم قرار است به اینستاگرام اضافه شود. مثلا کاربران دیگر نمی‌توانند کسی را که دنبال نمی‌کنند در پست‌های خود یا دیگران تگ کنند. امکان پاک کردن پست، کامنت و لایک کردن به صورت کلی هم در ماه ژانویه (بهمن ماه) به اپلیکیشن اضافه خواهد شد. هرچند نمی‌دانیم این قابلیت‌ها چگونه به حفاظت از کودکان کمک خواهند کرد.

اینستاگرام در قابلیتی جدید

قابلیت جدید دیگری به نام تکانه‌ی شدید، به کاربران این امکان را می‌دهد مشکلات این پلتفرم را سریع‌تر گزارش کنند. اگر از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده می‌کنید و آن‌طور که باید کار نمی‌کند، وقتی اپلیکیشن باز است گوشی خود را تکان دهید، یک صفحه‌ی جدید برایتان باز می‌شود که از شما می‌پرسد: «مشکلی پیش آمده است؟» و در آن قسمت به‌راحتی مشکل خود را به سرور‌های این اپلیکیشن گزارش می‌کنید.

در کل رقابت سنگین بین رسانه‌های اجتماعی در جذب کاربر، موجب شده تا هر روز شاهد اخبار جدید از آن‌ها باشیم. با این حساب باید دید در روزهای آینده اینستاگرام از چه قابلیت‌های کاربردی دیگری رونمایی خواهد کرد.

منبع: Phonearena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه