اینتل امیدوار است ۶ تا ۹ ماه دیگر تولید تراشه برای خودروسازان را آغاز کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اینتل

پت گلسینگر، مدیرعامل شرکت اینتل، در جریان مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز گفته که این شرکت قصد دارد ظرف ۶ تا ۹ ماه آینده تولید تراشه‌های لازم اتومبیل‌سازها را آغاز کند.

حتی اگر اینتل در این محدوده‌ی زمانی قادر به عملی کردن وعده‌ی خود نباشد، همین خبر نشان می‌دهد که اینتل می‌خواهد در زمینه‌ی تولید تراشه برای دیگر شرکت‌ها به رقیب مهمی تبدیل شود. اینتل ماه گذشته اعلام کرد که در کنار تولید تراشه‌های مبتنی بر معماری x86، بر روی تراشه‌های Arm و RISC-V نیز تمرکز خواهد کرد. همچنین این شرکت قصد دارد ۲۰ میلیارد دلار بر روی کارخانه‌های خود در آریزونا سرمایه‌گذاری کند تا ظرفیت تولید تراشه‌ها افزایش پیدا کند.

اینتل

صنعت اتومبیل‌سازی از جمله بخش‌هایی است که به دلیل کمبود جهانی تراشه متحمل ضرر فراوانی شده است. به‌عنوان مثال می‌توانیم به شرکت‌هایی مانند فورد و جنرال موتورز اشاره کنیم که به دلیل کمبود قطعات لازم مجبور به توقف تولید یا تغییر در کامیون‌های خود شده‌اند.

کمبود جهانی تراشه به نقطه‌ای رسیده که حالا حتی دولت بایدن هم می‌خواهد در این زمینه مداخله کند. رییس‌ جمهور آمریکا خواستار بررسی زنجیره‌ی تأمین تراشه‌ها شده و مدیران اجرایی شرکت‌هایی مانند اینتل، گوگل، فورد، جنرال موتورز، TSMC و Dell امروز در یک جلسه در کاخ سفید حاضر خواهند شد.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما