بنچمارک Core i7-13700KF اینتل از قدرت بالای این پردازنده خبر می‌دهد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اینتل Core i5-13600KF

بر اساس جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، اینتل در تاریخ ۵ مهر از پردازنده‌های نسل ۱۳ خود رونمایی می‌کند و این پردازنده‌ها از تاریخ ۲۹ مهر راهی بازار می‌شوند. طبیعتا با نزدیک شدن زمان معرفی و عرضه‌ی این پردازنده‌ها، روز‌به‌روز اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها فاش می‌شود. حالا در همین رابطه، اولین نتیجه‌ی بنچمارک پردازنده‌ی Core i7-13700KF اینتل فاش شده که اطلاعات خوبی در مورد آن ارائه می‌دهد.

نتایج این بنچمارک مربوط به گیک‌بنچ است و در نتیجه می‌توانیم به نتیجه‌ی تست تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای بپردازیم. متاسفانه در این بنچمارک اطلاعات چندان زیادی از پردازنده‌ی موردنظر ثبت نشده و در نتیجه همچنان جای حدس و گمان زیادی وجود دارد.

مدتی قبل نتایج بنچمارک Core i9-13900K اینتل فاش شد و بنابراین می‌توانیم عملکرد این دو پردازنده را با هم مقایسه کنیم. به طور مشخص، Core i7-13700KF اینتل در تست تک‌‌هسته‌ای ۵ درصد عملکرد ضعیف‌تری ثبت کرده و در تست چند‌هسته‌ای هم ۲۴ درصد عقب مانده است. چنین تفاوتی کاملا طبیعی است زیرا ظاهرا Core i7-13700KF برای بنچمارک موردنظر از حداکثر توانایی خود بهره نبرده و در مورد تست چند‌هسته‌ای هم باید بگوییم که این پردازنده دارای ۸ هسته کمتر نسبت به برادر گران‌تر و پیشرفته‌تر خود است.

Core i7-13700KF اینتل

به طور کلی بهتر است این پردازنده را با بهترین مدل نسل ۱۲ اینتل یعنی  Core i9-12900K مقایسه کنیم. در این مقایسه، Core i7-13700K در تست تک‌هسته‌ای ۶ درصد و در تست چند‌هسته‌ای ۳.۲ درصد عملکرد بهتری ارائه می‌کند. البته چنین مقایسه‌ای اصلا درست نیست و باید یک پردازنده با نسل قبلی خود مورد مقایسه قرار بگیرد که در این صورت به نظر می‌رسد کاربران با خرید پردازنده‌ی جدید در زمینه‌ی تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای به ترتیب با بهبود ۱۲ و ۳۲.۵ درصدی روبرو خواهند شد.

به طور کلی به نظر می‌رسد پردازنده‌های نسل ۱۳ اینتل عملکرد بسیار بهتری نسبت به نسل قبلی ارائه می‌کنند و باید ببینیم آیا طی هفته‌های آینده اطلاعات بیشتری از آن‌ها فاش می‌شود یا نه.

منبع: notebookcheckبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما