iOS 13 از حالت تاریک پشتیبانی می‌کند

یوسف اسفندیاری ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ | ۲۱:۲۵ ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
iOS 13

طبق گزارشی که ساعاتی قبل منتشر شده، iOS 13 از حالت تاریک و تعدادی قابلیت جدید بهره می‌برد. ظاهرا این حالت تاریک تمام اپلیکیشن‌های داخلی iOS را در بر می‌گیرد و مطمئنا مورد توجه طرفداران پروپاقرص این قابلیت قرار می‌گیرد.

iO‌S 13 برای کاربران آیپد از یک سیستم جدید برای پنجره‌ای کردن اپلیکیشن‌ها پشتیبانی می‌کند.

iOS 13 برای کاربران آیپد از یک سیستم جدید برای پنجره‌ای کردن اپلیکیشن‌ها پشتیبانی می‌کند. گفته می‌شود می‌توان این پنجره‌ها را مانند پنجره‌های سیستم‌عامل کامپیوترهای دسکتاپ آزادانه حرکت داد. همچنین امکان قرار دادن آن‌ها بر روی یکدیگر و سوئیچ سریع بین آن‌ها هم وجود دارد. اگرچه این سیستم تا حدی پیچیده به‌نظر می‌رسد، اما بعد از معرفی نسخه اولیه iOS 13 در مراسم WWDC با قاطعیت بیشتری می‌توانیم در مورد قابلیت‌های آن اظهارنظر کنیم.

یکی دیگر از ویژگی‌های iOS 13 ارائه‌ی ژست حرکتی برای Undo و Redo کردن هنگام تایپ متون است؛ دیگر لازم نیست گجت خود را برای این مشخصه تکان دهید و در عوض با سه انگشت می‌توانید بر کیبورد سوایپ کنید. همچنین رابط کاربری مربوط به تنظیم صدا هم دیگر مانند گذشته خودنمایانه نیست.

از دیگر تغییرات این سیستم‌عامل می‌توانیم به اپلیکیشن Mail، مدیریت فونت و افزایش اختیارات ویرایش گروهی اسناد اشاره کنیم. در هر صورت به‌زودی نخستین نسخه بتا iOS 13 عرضه می‌شود و از نزدیک می‌توانیم این ویژگی‌های جدید را مورد بررسی قرار دهیم.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما