ارتباط هات‌اسپات در iOS 15 از پروتکل امنیتی قوی‌تر WPA3 پشتیبانی می‌کند

۷ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
iOS 15

همان‌گونه که می‌دانید اپل می‌خواهد نسخه‌ی نهایی iOS 15 و iPadOS 15 را پاییز امسال عرضه کند. در مراسم رونمایی از این سیستم عامل‌ها دیدیم که هر دو نسخه از این سیستم عامل‌های جدید دارای ویژگی‌های متنوع و تازه‌ای هستند.

یکی از ویژگی‌های جدید اضافه شده به این سیستم عامل‌ها پشتیبانی هات‌اسپات از پروتکل امنیتی WPA3 است که باعث می‌شود امنیت ارتباط هات‌اسپات در آیفون و آیپد افزایش پیدا کند. استفاده از این پروتکل امنیتی جدید باعث افزایش امنیت کاربران شده و از افشا شدن کلمه‌ی عبور جلوگیری می‌کند.

در ماه ژوئن (خرداد) ۲۰۱۸، Wi-Fi Alliance از WPA3 رونمایی کرد و گفت که هدف از ارائه‌ی این پروتکل ساده‌سازی امنیت وای‌فای، ایجاد روش احراز هویت قوی‌تر و افزایش قدرت رمزگذاری است. با این وجود، شبکه‌ی هات‌اسپات در سیستم عامل‌های iOS 14 و iPadOS 14 تنها از WPA2 پشتیبانی می‌کند.

با توجه به این موضوع، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که بعد از عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی iOS 15 و iPadOS 15 و اضافه شدن پشتیبانی از WPA3 به ارتباط هات‌اسپات، امنیت ارتباط هات‌اسپات در دستگاه‌های اپل افزایش خواهد یافت.

iOS 15

با وجود اینکه اکنون سال‌های زیادی است که دستگاه‌های ساخت اپل می‌توانند به شبکه‌های دارای پروتکل امنیتی WPA3 متصل شوند، اما تا قبل از رونمایی از سیستم عامل‌های iOS 15 و iPadOS 15، کاربران تنها می‌توانستند که از پروتکل WPA2 در زمان ایجاد یک شبکه‌ی هات‌اسپات با دستگاه خود استفاده کنند.

البته باید بگوییم که برای یک کاربر عادی، تجربه‌ی شبکه‌ی هات‌اسپات در iOS 15 با گذشته تفاوتی را نخواهد داشت و شبکه‌ی هات‌اسپات دارای پروتکل WPA3 تنها دارای مزایای امنیتی بیشتری است. در واقع با وجود اینکه توصیه می‌شود تا کاربران در زمان راه‌اندازی یک شبکه‌ی هات‌اسپات از کلمه‌ی عبور پیشرفته و قوی استفاده کنند، اما بسیاری از کاربران تنها از کلمه‌های عبور بسیار ساده‌ استفاده می‌کنند که می‌توان آن‌ها را به‌راحتی حدس زد.

پروتکل WPA3 هدفش این است که در این حالت هم امنیت کاربران را حفظ کند؛ زیرا این پروتکل ارتباطی از روش‌های احراز هویت بر پایه‌ی پسورد قوی‌تر بهره می‌برد. در نتیجه از کاربران در برابر تلاش‌های دیگر افراد برای حدس زدن کلمه‌ی عبور آن‌ها، به شکل بهتری هم محافظت می‌کند.

دو سیستم عامل iOS 15 و iPadOS 15 هم اکنون توسط توسعه‌دهندگان در حال آزمایش هستند و اپل می‌خواهد تا نسخه‌ی بتای عمومی این سیستم‌ عامل‌ها را در آینده و در این تابستان عرضه کند.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه