کاربران از iOS 15 به اندازه‌ی iOS 14 استقبال نکرده‌اند

۵ مهر ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۵ ۶ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
iOS 15 و iOS 14

طبق خبرهای اخیر منتشر شده این‌طور به نظر می‌رسد که کاربرانی که از سیستم‌عامل iOS استفاده می‌کنند در مقایسه با iOS 14 علاقه‌ی کمتری به iOS 15 نشان داده‌اند.

iOS 15 تقریبا هفته‌ی گذشته یعنی در تاریخ ۲۰ سپتامبر (۳۰ شهریور) با تغییرات نه چندان چشمگیر و انقلابی در اختیار عموم کاربران قرار گرفت. اما تفاوتی که این آپدیت با آپدیت‌های قدیمی iOS داشت این بود که اپل آن را اجباری نکرد. یعنی کاربرانی که در حال حاضر از iOS 14 روی گوشی‌های آیفون خود استفاده می‌کنند می‌توانند گوشی خود را به سیستم‌عامل جدید به‌روزرسانی نکنند. این دسته از کاربران اما قادر به دریافت آپدیت‌های امنیتی خواهند بود و فقط آپدیت نرم‌افزاری اصلی را دریافت نمی‌کنند (به انتخاب خودشان).

همین مسأله اما باعث شد کاربران تمایلی به به‌روزرسانی دستگاه خود به سیستم‌عامل جدید نشان ندهند. طبق گزارش‌های اخیر، بعد از انتشار رسمی iOS 15 دیده شده است که تنها %۸٫۵ از کاربران آن را نصب کرده‌اند که نسبت به نصب iOS 14 در بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته بسیار کمتر بوده است. با توجه به آمار و ارقام سال گذشته، در بازه‌ی زمانی مشابه حدود ۱۴٫۵% کاربران iOS 14 را نصب کرده بودند که تفاوت فاحشی را نشان می‌دهد.

البته هنوز مشخص نیست که آیا این اعداد و ارقام قابل اعتماد هستند یا خیر چون اپل رسما آن‌ها را تأیید نکرده است. البته نباید هم این اتفاق رخ دهد چرا که شرکت آمریکایی معمولا در کنفرانس توسعه‌دهندگان خود، یعنی زمانی که سیستم‌عامل جدید شرکت رونمایی می‌شود، از میزان تمایل کاربران به نصب آن‌ها ابراز رضایت می‌کرد. اما از آنجایی که نصب iOS 15 اجباری نبود، می‌توان این طور پیش‌بینی کرد که کاربران تمایل کمتری به نصبش نشان دادند.

چرا iOS 15 دچار چنین سرنوشت بدی شد؟

طبیعتا وقتی آپدیتی اجباری باشد میزان نصب آن بهتر از زمانی خواهد بود که همان آپدیت اجباری نباشد. از آنجایی هم که iOS 15 در مقایسه با نسخه‌ی قبل تغییرات انقلابی نداشت، طبیعی بود که کاربران تمایل زیادی به نصب آن نشان ندهند. چون به نظر می‌رسد این تغییرات آن‌ها را راضی نکرد. احتمالا iOS 15 طی روزها، هفته‌ها یا ماه‌های آتی بهتر و بهتر خواهد شد چرا که هنوز بسیاری از قابلیت‌های خوب آن در هنگام عرضه در دسترس قرار نگرفتند. با فاکتور گرفتن از این قابلیت‌های خوب می‌بینیم که بسیاری از تغییرات دیگر عمدتا جزئی بوده‌اند. بنابراین درصد نصب پایین‌تر و رضایت کمتر کاملا طبیعی به نظر می‌رسد.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar مریم آصف نژاد

    دقیقا هیچ تفاوتی حس نشد

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه