درصد شارژ باتری آیفون در بتای پنجم iOS 16 نمایش داده می‌شود

۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۵ ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سیستم‌عامل iOS 16

بالاخره در پنجمین نسخه‌ی بتای سیستم‌عامل iOS 16 قابلیت جدیدی که بسیاری از کاربران منتظر آن بودند، به این نسخه از سیستم‌عامل اضافه شده است. در پنجمین نسخه‌ی بتای iOS 16، اپل آیکون باتری آیفون‌های مجهز به قابلیت فیس‌آیدی را به‌روزرسانی کرده تا درصد شارژ باتری را، به جای نمایش تصویری از وضعیت شارژ باتری به کاربران نشان دهد. این نشانگر باتری جدید در نسخه‌ی بتای سیستم‌عامل iOS 16 گوشی‌های آیفون ۱۲، آیفون ۱۳، آیفون X و آیفون XS به استثنای آیفون ۱۲ یا ۱۳ مینی ۵.۴ اینچی در دسترس قرار دارد.

آیفون‌ها روی دست اپل مانده‌اند؛ کاهش قیمت بی‌سابقه‌ی آیفون‌ها در چند سال اخیر!

درصد باتری در آیفون‌هایی که دارای قابلیت فیس‌آیدی هستند وجود ندارد، زیرا در دو طرف بریدگی که سخت‌افزار دوربین TrueDepth را در خود جای داده فضای کافی برای این قابلیت در دسترس نیست. اما طراحی جدید نسخه‌ی بتای سیستم‌عامل iOS 16، فضای جدیدی را به آیکون باتری اضافه می‌کند تا درصد شارژ گوشی در یک نمای بهتری نسبت به طراحی قبلی به کاربران نشان داده شود. در سیستم‌عامل iOS 15 و نسخه‌های قبلی آن، آیکون باتری تصویری از وضعیت باتری را نشان می‌دهد، اما درصد شارژ گوشی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد. کاربران آیفون باید برای دریافت این اطلاعات، بخش Control Center را باز کنند تا ویجت باتری را ببینند.

در طراحی جدید آیکون باتری آیفون، رنگ‌ها بر اساس وضعیت باتری و رنگ تصویر زمینه گوشی هوشمند شما تغییر می‌کند. برای مثال هنگام شارژ، نماد باتری سبز است و روی باتری علامت شارژ دیده می‌شود. همچنین درصد باتری را می‌توان در اپلیکیشن تنظیمات در بخش باتری فعال یا غیرفعال کرد. به نظر می‌رسد ویژگی درصد شارژ باتری در اکثر آیفون‌هایی که دارای حفره‌ی نمایشگر هستند در دسترس است، اما ظاهراً این قابلیت به دلیل محدودیت فضا در آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۱ یا آیفون XR نمی‌تواند در اختیار کاربران قرار بگیرد.

سیستم‌عامل iOS 16

سیستم‌عامل جدید iOS 16 قابلیت‌ها و تغییرات چشمگیری نسبت به نسخه قبلی خود خواهد داشت که یکی از آن‌ها تغییرات اساسی ویجت‌ها خواهد بود. برای نمونه، قابلیت InfoShack یک نوع مگا ویجت (ویجت بسیار بزرگ) است که می تواند چند ویجت معمولی را در خود جای دهد. یا در مثالی دیگر می‌توان به Live screen اشاره کرد. این یک قابلیت جدید برای صفحه‌ی قفل است که به کاربر اجازه می‌دهد از وضعیت یک اپلیکیشن به صورت مداوم مطلع شود. همچنین در این سیستم‌عامل توجه‌ی ویژه‌ای به قابلیت مولتی‌تسکینگ شده تا کاربران بتوانند از دو اپلیکیشن به صورت هم‌زمان در نمایشگر آیفون خود بهره ببرند.

در نهایت باید اشاره کنیم که نسخه‌ی بتای پنجم سیستم‌عامل جدید iOS 16 در دسترس توسعه‌دهندگان قرار گرفته و غول فناوری آمریکایی در آینده‌ای نزدیک نسخه‌ی بتای عمومی این سیستم‌عامل را منتشر خواهد کرد.

منبع: Macrumors

برچسب‌ها :
دیدگاه شما