مقایسه‌ی iOS 9 با iOS 8.4.1 از نظر سرعت

زهرا غلامی ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۵ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

چند روز پیش iOS 9 رسما عرضه شد و براساس آمار مربوط به تعداد دانلودها، به نظر می‌رسد بسیاری از کاربران، بی‌درنگ، به جدیدترین نسخه‌ی سیستم عامل اپل روی آورده‌اند.

ویدیوی مقایسه‌ی سرعت iOS 9 و iOS 8.4.1 در مدل‌های مختلف آیفون، تصویر واضحی از تفاوت‌های این دو سیستم عامل از نظر سرعت ارایه می‌دهد.

با توجه به این موضوع، تفاوت iOS 9 با ۸.۴ از نظر سرعت می‌تواند برای بسیاری از کاربران سوال باشد، به خصوص برای کسانی که هنوز نسخه‌ی جدید را نصب نکرده و می‌خواهند دلیل خوبی برای به‌روزرسانی داشته باشند.

اعضای شبکه‌ی یوتیوب Everything Apple Pro ویدیویی منتشر کرده‌اند که در آن iOS 9 با نسخه‌ی قبلی یعنی iOS 8.4.1 مقایسه می‌شود. با توجه به اینکه آیفون‌های مختلف سخت‌افزارهای متفاوتی دارند، در این ویدیو سیستم عامل مورد نظر در دستگاه‌های آیفون ۶، آیفون ۵s، آیفون ۵، آیفون ۴s مقایسه شده است.

براساس نتایج این مقایسه، به نظر می‌رسد از نظر زمان بالا آمدن دستگاه، iOS 9 بسیار سریع‌تر از iOS 8.4.1 (به اندازه‌ی ۵ ثانیه) است. اما ظاهرا آیفون ۴s برای این سیستم عامل خوب جواب نمی‌دهد، زیرا دستگاه ۳ ثانیه دیرتر از مدل‌های جدیدتر آیفون روشن شد. این نشان می دهد که iOS 9 برای دستگاه‌های جدیدتر بهینه‌سازی شده است.

اما در زمینه‌ی اجرای برنامه‌ها، iOS 8.4.1 حرف اول را می‌زند. در نسخه‌ی ۹ این سیستم عامل، پس از لمس کردن، برنامه‌ها با کمی تاخیر باز می‌شوند. تفاوت سرعت در آیفون ۴s آشکارتر بود. در آیفون ۶ این تاخیر زیاد مشخص نبود؛ اما اگر دو دستگاه در کنار هم مقایسه شوند، می‌توانید ببینید که برنامه‌ها در iOS 9 با سرعت کمتری اجرا می‌شوند.

اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که سرعت دستگاه برایتان اولویت بالایی دارد، بنابراین شاید با iOS 8.4.1 راحت‌تر باشید و آن را ترجیح دهید. اما اگر ویژگی‌های کاربردی برایتان اهمیت بیشتری از سرعت دارد، بنابراین احتمالا iOS 9 را بیشتر دوست خواهید داشت. تاکنون شکایت‌هایی مبنی بر گیرکردن و تاخیر iOS 9 حتی در آیفون ۶ مطرح شده است. احتمالا در به‌روزرسان‌های آینده این مشکلات رفع خواهند شد.

منبع: YouTube

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar امیرحسین

    خیلی جالب بود..ممنون بابت قرار دادن ویدئو توی سایت اصلا حسش نبود تا یوتیوب برم D: