۷ اپلیکیشن که زندگی شما را بسیار آسان‌تر خواهند کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
اپلیکیشن های کاربردی

دنیای امروز، معروف به دنیای تکنولوژی است. امروزه انسان‌ها برای زندگی آسان‌تر، از تکنولوژی کمک زیادی می‌گیرند. مثال ساده‌ی آن افزایش استفاده از ربات‌ها در اکثر کارخانه‌هاست. تلفن‌های هوشمند زندگی را برای بسیاری از ما آسان‌تر ساخته‌اند. روزهایی که نیاز به حمل دوربین، توقف در باجه‌های تلفن یا حتی بررسی موجودی حساب خود در شعبه بانک داشتید، دیگر گذشته. تلفن‌های همراه ما می‌توانند کارهای زیادی انجام دهند و در وقت ما صرفه‌جویی کنند. شاید باورش سخت باشد، اما اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که می توانند زندگی ما را حتی راحت‌تر از قبل کنند. موضوع این مقاله دیجی‌کالا مگ، بررسی اپلیکیشن‌هایی برای زندگی آسان‌تر ما انسان‌هاست. این برنامه‌ها در زمان شما صرفه‌جویی می‌کنند و زندگی شما را آسان‌تر می‌کنند. پس اگر دوست دارید با آن‌ها آشنا شوید، تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

۷ برنامه‌ای که زندگی شما را آسان‌تر و راحت‌تر می‌کنند در ادامه آورده شده‌اند.

۱) Photomath

بسیاری از افراد، در حل مسائل ریاضی، مشکل دارند. وجود اپلیکیشنی که این مسائل را برای آن‌ها حل کند، یک راه برای کمک به این افراد است. شاید تصور کنید که کار با این اپلیکیشن مانند کار با ماشین‌‌حساب‌های مهندسی سخت است. این تصور کاملا اشتباه است؛ زیرا تنها نیاز است که شما از مسأله عکس بگیرید تا Photomath به سراغ حل آن برود. این برنامه نه تنها برای حل مسائل ضرب و تقسیم (سنگین) به شما کمک می‌کند، بلکه برای حل کسرها و مسائل هندسه هم می‌توانید از آن استفاده کنید.
بسیاری از والدین از این اپلیکیشن، برای کمک به فرزندان خود در انجام تکالیف استفاده می‌کنند. دلیل این امر، دوری اکثر والدین از ریاضیات پس از پایان تحصیل است. این برنامه می‌تواند آموزش حل یک مسأله را به صورت قدم به قدم به کاربران نمایش دهد، که این به تنهایی نوعی آموزش و مرور ریاضیات است.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

۲) iTranslate

دومین اپلیکیشن مقاله بررسی اپلیکیشن‌هایی برای زندگی آسان‌تر، iTranslate است. iTranslate یکی از انقلابی‌ترین اپلیکیشن‌هایی است که تاکنون وارد بازار شده. هدف آن، برقراری ارتباط بین افرادی است که به زبانی متفاوت صحبت می‌کنند.

بسیاری از اپلیکیشن‌های ترجمه و مترجمی، تنها قابلیت ترجمه متن‌ها را دارند. برنامه iTranslate می‌تواند متن و همچنین ترجمه صوتی زنده را به بیش از ۱۰۰ زبان ارائه کند. این برنامه مزیت‌های زیادی دارد که با دیگر برنامه‌های این حیطه، اصلا قابل مقایسه نیست و آن را به یک برنامه خاص و پرطرفدار تبدیل کرده‌است. استفاده از این برنامه، برای افرادی که زیاد سفر می‌کنند، کاملا ضروری است. با این برنامه شما به فردی تبدیل می‌شوید که به ۱۰۰ زبان زنده در دنیا، می‌تواند ارتباط برقرار کند.

iTranslate همچنین برای یادگیری یک زبان جدید، عالی است؛ زیرا با استفاده از آن، می‌توانید از یک جسم عکس بگیرید و ویژگی هوش‌مصنوعی اپلیکیشن، آن جسم را تشخیص می‌دهد و به زبان دیگری (زبان دلخواه) برای شما ترجمه می‌کند.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

۳) CamScanner

اکثر افراد از زمان شروع بیماری کرونا، با این اپلیکیشن آشنا شدند. بسیاری از افراد برای اسکن پاسخنامه‌ی امتحانات از آن استفاده کردند و برخی دیگر هم برای اسکن و ارسال اسناد اداری به سراغ آن آمدند. اگر زمانی نیاز به ارسال اسناد و اسکن کاغذ‌ها داشتید، فقط این برنامه را دانلود کنید و به‌راحتی و به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

CamScanner به جای عکس گرفتن از یک ورق کاغذ (که ممکن است حرفه‌ای به نظر نرسد)، آن را برای شما اسکن می‌کند. سپس پس‌زمینه را حذف می‌کند و آن را به صورتی پردازش می‌کند که شبیه به یک کپی اسکن شده به نظر برسد. این بدان معنی است که روشنایی تصویر را افزایش می‌دهد و تمام سایه‌ها و علائم (چین و چروک) را نیز از بین می‌برد.

CamScanner همچنین اسناد را به PDF هم تبدیل می‌کند تا بتوانید راحت‌تر آن را به اشتراک بگذارید و یا از آن استفاده کنید. این برنامه قادر است که یک کار اسکن ۳۰ دقیقه‌ای را در کمتر از سه دقیقه برای کاربران انجام دهد.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

۴) Time Buddy

آیا با افراد در مناطق زمانی مختلف کار می‌کنید و دائما می‌خواهید بدانید که ساعت در یک شهر خاص چند است؟

اگر چنین است، باید Time Buddy را دانلود کنید. این برنامه نه تنها اختلاف ساعت شما با منطقه مورد نظر را نشان می‌دهد، بلکه برای برنامه‌ریزی بهتر با ساعت یک منطقه دیگر، شما را راهنمایی می‌کند. شما همچنین می‌توانید از این برنامه برای دیدن ساعت دقیق هر منطقه‌ای استفاده کنید.

ویژگی تبدیل زمانی این برنامه، می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان شما باشد تا دیگر نیاز به عقب و جلو کردن جلسات خود، به علت اختلاف ساعت نباشید. با Time Buddy، شما می‌توانید جلسات خود را با افرادی که خارج از منطقه شما (از نظر زمانی) هستند، به راحتی هماهنگ کنید.

همچنین شما می‌توانید گروهی ایجاد کنید که مناطق زمانی همه افراد تیم شما را در آن قرار دهد، تا بتوانید به راحتی همه آن‌ها را با هم و در کنار هم مشاهده کنید و برای جلسات خود برنامه‌ریزی کنید.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

۵) Pixelcut

آیا تا به حال در شبکه‌های اجتماعی عکس‌های پروفایل یا پست‌های هنری شگفت‌انگیزی را مشاهده کرده‌اید؟

اگر چنین است، این احتمال وجود دارد که آن‌ها را در Pixelcut ساخته باشند. اپلیکیشن Pixelcut مانند فتوشاپ است، اما استفاده از آن بسیار آسان‌تر است. Pixelcut ویژگی‌های بسیار خوبی مانند حذف پس‌زمینه، جایگزین پس‌زمینه و قالب‌های آماده عکس دارد. شما با Pixelcut می‌توانید تنها در عرض چند ثانیه، یک عکس حرفه‌ای بگیرید و آن را حرفه‌ای‌تر ویرایش کنید. از مزیت‌های برتر این اپلیکیشن، می‌توان به این موضوع اشاره کرد که انجام چنین کارهایی، با فتوشاپ یا سایر برنامه‌های ویرایش تصویر، ممکن است تا ساعت‌ها طول بکشد، اما با این برنامه شما به راحتی می‌توانید بهترین ویرایش‌ها را در چند دقیقه انجام دهید. برنامه Pixelcut به شما شانس این را می‌دهد، که نهایت خلاقیت خود را در عکس‌ها به خرج دهید.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

۶) Reverse Lookup

با افزایش شدید تماس‌های مزاحم در سال‌های اخیر (به‌خصوص از کشورهای خارجی)، هرگز نمی‌دانید چه کسی با شما تماس می‌گیرد. پس اگر تماسی را از دست دادید، با آن‌ها تماس نگیرید. شما نمی‌دانید که آن فرد کیست و چه اتفاقی ممکن است رخ دهد. بسیاری از این تماس‌ها، از خارج کشور هستند و اگر با آن‌ها تماس بگیرید، برای هر ثانیه تماس خود، باید هزینه هنگفتی پرداخت کنید.

با Reverse Lookup، می‌توانید بفهمید که دقیقا چه کسی با شما تماس گرفته و دیگر نیاز به تماس با آن‌ها نداشته باشید. این برنامه همچنین باعث صرفه‌جویی در وقت شما در آینده هم می‌شود. اگر با یک شماره مزاحم تماس بگیرید، به آن‌ها این امکان را می‌دهید، که بدانند شماره شما فعال است. کارشناسان امنیت سایبری توصیه می‌کنند که به هر قیمتی از این کار اجتناب کنید زیرا اطلاعات شما می‌تواند دوباره به‌عنوان یک شماره فعال فروخته شود و ممکن است در مواقع دیگر، با تماس‌های بیشتری مواجه شوید.

به هر حال، تماس‌های هرزنامه راه‌های دشواری برای فریب ما دارند و شما می‌توانید به‌راحتی و با استفاده از Reverse Lookup، از این مشکلات جلوگیری کنید.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

۷) Scanner

آخرین برنامه‌ی لیست بررسی اپلیکیشن‌هایی برای زندگی آسان‌تر، اپلیکیشن Scanner است. این اپلیکیشن، مشابه CamScanner، یک اسکنر اسناد است که کار با اسناد را برای افراد آسان‌تر می‌کند. با این حال، برنامه اسکنر پر از ویژگی‌های جذاب است. برای برخی، استفاده از CamScanner برای کارهای روزانه، کافی است. برای دیگران، ویژگی‌های اضافی Scanner بسیار کاربردی است و نیاز به استفاده از این اپلیکیشن هم دارند.

ویژگی اصلی برنامه اسکنر، قسمت امضای سند است. اگر برای رسمی کردن یک سند به امضا نیاز دارید، می توانید آن‌ها را فورا از طریق این برنامه ارسال کنید. همچنین یک ویژگی مهم یعنی ویرایش PDF در این برنامه وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تا متن را ویرایش کنید و مشکلات آن را رفع کنید.

برنامه Scanner همچنین یک ویژگی شمارشی دارد. به‌عنوان مثال، شما می‌توانید از سنگ‌ها عکس بگیرید و این برنامه تعداد سنگ‌ها را برای شما، بشمارد. این یک ویژگی عالی برای کسانی است که در حال ساخت‌و‌ساز یا مهندسی هستند و باید بدانند که مثلا چند پیچ در یک قسمت ​​وجود دارد. این ویژگی، می‌تواند در زمان افراد صرفه‌جویی زیادی کند؛ زیرا معمولا باید آن‌ها را با دست بشمارند. متأسفانه این اپلیکیشن فعلا برای آیفون عرضه شده است.

دانلود از اپ استور

جمع‌بندی

تعداد اپلیکیشن‌هایی که ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم، هر روز افزایش می‌یابد. هر یک از آن‌ها را در موضوعات و حیطه‌های مختلف نیاز داریم. برای مثال از اپلیکیشن گام‌شمار، برای شمردن قدم‌های خود استفاده می‌کنیم تا زندگی سالم‌تری داشته‌باشیم. همچنین ما از اپلیکشن‌های بانکی در طی روز استفاده می‌کنیم تا در وقت خود صرفه‌جویی کنیم و برای کارهای ساده، نیاز به مراجعه به بانک نداشته‌باشیم. موضوع مقاله ما هم بررسی اپلیکیشن‌هایی برای زندگی آسان‌تر ما انسان‌ها بود که در آن هفت اپلیکیشن که اکثر افراد به آن‌ها نیاز دارند و یا از آن‌ها غافل هستند را معرفی کردیم. اکثر این اپلیکشن‌ها به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دارند. پس از دانلود این برنامه‌ها، غافل نشوید.

شما کدام یک از اپلیکیشن‌های بالا را می‌شناسید؟ تجربه خود را درباره‌ی استفاده از این اپلیکیشن‌ها، در بخش نظرات برای ما بنویسید.

منبع: Makeuseofبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۷ دیدگاه
 1. یه بنده خدایی

  اونایی که میگن دانلود نمیشه از گوگل پلی برن زبان گوشیشونو انگلیسی کنن دانلود میشه

 2. Ali maleki

  عزیزم شما باید از IP Changer
  استفاده کنید.
  #همیشه_شاد_و_همیشه_خوش_باشید

 3. امین بیگ‌زاده امین بیگ‌زاده

  دوستان برای دور زدن تحریم‌های گوگل‌پلی کافیه این کار رو انجام بدید:

  اپلیکیشن گوگل‌پلی رو یک بار Clear Cache و Clear Data کنید

  آی پی خودتون رو به یک کشور دیگه تغییر بدید (با استفاده از وی پی ان)

  مجددا وارد گوگل‌پلی بشید

  1. الیاس چناقچی

   چه طور باید این کار رو بکنیم دوست عزیز؟

   1. امین بیگ‌زاده امین بیگ‌زاده

    انگشتتون رو روی آیکن اپلیکیشن نگه دارید، App Info رو انتخاب کنید، اینجا باید از قسمت Storage گزینه‌ای رو پیدا کنید که Data و Cache اپلیکیشن رو پاک کنه.

    یک راه دیگه هم ورود به Settings اندروید و در مرحله بعدی ورود به صفحه تنظیمات مربوط به اپلیکیشن‌هاست.

 • 1
 • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما