اسکایپ به طور پیش‌فرض، IP کاربران‌اش را در حالت مخفی قرار می‌دهد

۳ بهمن ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اسکایپ (Skype) از این پس آدرس IP کاربران‌اش را به طور پیش‌فرض در حالت مخفی نگه می‌دارد تا سایر کاربران غریبه قادر به دیدن آن نباشند. این تغییر به علت بروز مشکلاتی بوده که افراد ناشناس می‌توانستند ضمن دانستن آدرس IP کاربران در اسکایپ، برای آن‌ها ایجاد کنند.

این امکان روی اپلیکیشن اسکایپ برای تبلت و موبایل هم فراهم شده است.

گاهی کسانی که بازی‌های گروهی آنلاین انجام می‌دهند، به موقعیت‌های ناخوشایندی دچار می‌شوند؛ به این ترتیب که چون بازی را برده‌اند، از طرف هم‌بازی‌های‌ آنلاین‌شان که غریبه هستند، مورد آزار سایبری قرار می‌گیرند، هک می‌شوند یا دسترسی‌های‌شان به اطلاعات‌شان مخدوش می‌شود.

این مشکلات ناشی از این بوده است که افراد غریبه می‌توانستند آدرس IP کاربران در سایت اسکایپ را ببینند و حتی می‌توانستند از روی آن، موقعیت مکانی شخص را هم پیدا کنند.

حالا مایکروسافت (Microsoft) به عنوان شرکتی که اسکایپ را در اختیار دارد، برای متوقف کردن این روند، از این به بعد به طور پیش‌فرض آدرس IP کاربران‌اش را در حالت مخفی (hidden) قرار می‌دهد. تا قبل از این، کاربران باید خودشان در صورت تمایل، IP شان را روی حالت مخفی قرار می‌دادند ولی از این به بعد به طور پیش‌فرض، این گزینه مخفی است.

این امکان روی اپلیکیشن اسکایپ برای تبلت و موبایل هم فراهم شده است. قاعدتا برای بهره‌مند شدن از این امکان جدید اسکایپ باید این برنامه را به‌روزرسانی و از آخرین نسخه‌ی آن استفاده کنید.

Skype_std_use_logo_pos_col_rgb

منبع: Ubergizmo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه