آیپد نسل دهم ممکن است تاچ‌ آیدی و دوربین فیس‌تایم متفاوتی داشته باشد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
آیپد نسل دهم

انتظار می‌رود اقتصادی‌ترین تبلت اپل یعنی آیپد نسل دهم پاییز امسال با طراحی جدید لبه‌های صاف، پورت شارژ USB-C و موارد دیگر به کاربران معرفی شود. در همین زمینه، گزارش جدید حاکی از آن است که نسل دهم آیپد می‌تواند تاچ آیدی را به جای دکمه‌ی هوم، در دکمه‌ی پاور داشته باشد.

رندرهایی که در اوایل ماه جاری از آیپد نسل دهم در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، نشان داد که آیپد جدید مانند آیفون‌های اخیر، آیپدها، مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی، ۱۶ اینچی و مک‌بوک ایر ۲۰۲۲ از لبه‌های صاف بهره می‌برد. امروز نیز رندرهای مبتنی بر CAD آیپد نسل دهم اپل توسط افشاگری به نام Macotakara فاش شده که نمای کلی پنل جلویی و پشتی این تبلت اقتصادی را به کاربران نشان می‌دهد.

به طور کلی باید اشاره کنیم که رندرهای مبتنی بر CAD از دل زنجیره‌ی تأمین بیرون می‌آیند و توسط سازندگان لوازم جانبی برای طراحی و ساخت قاب‌‌های محافظ جدید و سایر محصولات جانبی استفاده می‌شوند. به همین دلیل، آن‌ها در درجه اول بر ابعاد کلی محصول مورد نظر تمرکز می‌کنند و مواردی که بر آن ابعاد تأثیر نمی‌گذارد، را نادیده می‌گیرند. در حقیقت تنها اندازه‌ی نمایشگر و تغییرات طراحی دیوایس مورد نظر برای سازندگان لوازم جانبی اهمیت دارد.

آیپد نسل دهم

این افشاگر ضمن اشاره به تصاویر مبتنی بر CAD این تبلت اعلام کرده که اندازه‌ی بدنه‌ی این محصول با این رندرهای فاش شده مطابقت دارد. اما به نظر نمی‌رسد که اندازه‌ی پنل جلویی و جایگاه دکمه‌ی تاچ آیدی در رندرهای آیپد نسل دهم مد نظر قرار گرفته باشد. گزارش مذکور همچنین در ادامه توضیح می‌دهد که تاچ آیدی این محصول ممکن است همانند آیپد مینی باشد. این موضوع به این معنی است که حسگر تاچ آیدی می‌تواند در دکمه‌ی پاور به جای دکمه هوم، مانند آیپد مینی و آیپد ایر قرار بگیرد.

اگر این گزارش منتشر شده صحت داشته باشد، ممکن است با آیپدی روبرو باشیم که به لطف حذف دکمه‌ی هوم، حاشیه‌های بسیار کمتری خواهد داشت و بدین ترتیب بزرگی نمایشگر نیز بیشتر به چشم می‌خورد. این موضوع همچنین باعث می‌شود که سیستم صوتی این محصول به طرز عجیبی شبیه آیپد ایر باشد، اما یکی از تفاوت‌های اصلی آن‌ها، بحث پردازنده است. انتظار می‌رود آیپد ۱۰ از تراشه‌ی A14 بایونیک اپل استفاده کند، در حالی که آیپد ایر از تراشه‌ی M1 بهره می‌برد.

تراشه‌ی A14 که با فرآیند ساخت ۵ نانومتری تولید شد، ۱۱٫۸ میلیارد ترانزیستور دارد و نخستین تراشه‌ای هم بود که از چنین لیتوگرافی بهره می‌برد. همچنین این پردازنده‌ی جدید نوید ۳۰ درصد کارآمدی بهتر نسبت به تراشه‌ی A13 فعلی را به کاربران می‌دهد. شایعات منتشر شده حاکی از آن است که یک دوربین بازطراحی شده در پشت آیپد جدید وجود دارد که یادآور ماژول دوربین آیفون X است. ظاهراً دوربین بکار رفته روی پنل پشتی این محصول در کنار فلش LED قرار خواهد گرفت و بیضی شکل خواهد بود. همچنین احتمال می‌رود که یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی جایگزین سنسور ۸ مگاپیکسلی آیپد نسل نهم شود.

آیپد نسل دهم

عجیب‌تر از شایعات تغییر جایگاه تاچ آیدی آیپد نسل دهم، گزارش‌های متعددی است که ادعا می‌کنند دوربین فیس‌تایم این تبلت نیز به طور قابل توجهی متفاوت خواهد بود. در همین زمینه یکی از گزارش‌ها می‌گوید که دوربین فیس‌تایم ممکن است در سمت راست نمایشگر این تبلت تعبیه شود. اینکه این طراحی جدید، عملی خواهد شد یا نه هنوز مشخص نیست. اما این طور که به نظر می‌رسد جایگاه دوربین فیس‌تایم احتمالاً در نسل جدید تبلت اقتصادی اپل برخلاف آیپد ۹ تغییر خواهد کرد.

از آن جایی که این شایعات برای اولین بار است که مطرح می‌شوند، بنابراین باید منتظر باشیم تا شاید در روزهای آینده خبرهای دقیق‌تری در رابطه با این موضوع در اختیار ما قرار بگیرد.

منبع: ۹To5mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما