اپل شاید در آیپد ایر نسل پنج از نمایشگر OLED استفاده کند

۱۲ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آیپد پرو

به نظر می‌رسد که اپل می‌خواهد در سال آینده از یک آیپد ۱۰٫۸ اینچی با نمایشگر OLED رونمایی کند. این گزاش جدید که توسط نشریه The Elec منتشر شده است همچنین نشان می‌دهد که بعد از رونمایی از این آیپد، این شرکت می‌خواهد تا از دومین آیپد با نمایشگر OLED در سال ۲۰۲۳ رونمایی کند.

نگاهی به سابقه‌ی نشریه‌‌ی The Elec در زمینه‌ی افشای اطلاعات محصولات اپل نشان می‌دهد که این نشریه بعضی اوقات توانسته است تا برنامه‌های اپل را به‌درستی افشا کند. این نشریه در تازه‌ترین گزارش خود عنوان کرده است که در سال آینده از یک آیپد با نمایشگر ۱۰٫۸ اینچی OLED رونمایی خواهد شد.

با توجه به این موضوع، می‌توان گفت که گویا این آیپد OLED، نسل پنجم آیپد ایر است. این گزارش جدید همچنین ادعا می‌کند که این آیپد دارای یک نمایشگر OLED غیرمنعطف است که از مواد ارگانیک و غیرارگانیک در لایه‌های مختلف نمایشگر آن استفاده شده است. گویا مواد غیرارگانیک وظیفه دارند تا مانع از رسیدن آب و اکسیژن به لایه‌های ارگانیک شوند.

همچنین اپل می‌خواهد در سال ۲۰۲۳، از آیپد‌های دیگری هم با نمایشگر OLED رونمایی کند. در ضمن به نظر می‌رسد که نمایشگر OLED به کار رفته در آیپد‌های ۲۰۲۳ منعطف باشد. حتی ممکن است که اپل در نمایشگر آیپد‌های ۲۰۲۳ از تکنولوژی LTPO استفاده کند.

استفاده از این تکنولوژی باعث می‌شود که این نمایشگر‌ها بتوانند محتوا را به صورت ProMotion و با نرخ به‌روزرسانی ۱۲۰ هرتز نمایش دهند. اپل اکنون از این ویژگی تنها در آیپد پرو استفاده می‌کند.

آیپد ایر ۲۰۲۰

در گزارش نشریه‌ی The Elec آمده است: «اپل می‌خواهد در آیپد‌های که در سال ۲۰۲۳ عرضه می‌شوند از نمایشگر OLED منعطف استفاده کند. همچنین ممکن است که اپل به جای تکنولوژی LTPS از تکنولوژی جدید LTPO، در زمان توسعه‌‌ی این نمایشگر‌ها استفاده کند. در ضمن لایه‌ی پخش‌کننده‌ی نور RGB این نمایشگر دارای ساختار جدیدی است که دو لایه‌ی تشکیل‌دهنده‌ی آن بر روی یکدیگر قرار گرفته‌اند.»

گزارش دیگری در ماه می (اردیبهشت) توسط سایت کره‌ای ETNews منتشر شده بود که ادعا می‌کرد اپل می‌خواهد در سال آینده در بعضی آیپد‌ها از نمایشگر‌ OLED استفاده کند. با این وجود این نشریه مشخص نکرده بود که در کدام مدل‌های آیپد از نمایشگر OLED استفاده خواهد شد.

در گزارش جدید منتشر شده توسط نشریه‌ی The Elec عنوان شده است که اندازه‌ی نمایشگر OLED به کار رفته در این آیپد ۱۰٫۸۶ اینچ است. با توجه به این موضوع ممکن است که آیپد دارای نمایشگر OLED، در واقع نسل بعدی آیپد ایر باشد. همان‌گونه می‌دانید اپل از نسل جدید آیپد ایر در پاییز سال گذشته رونمایی کرد. این نسل از آیپد ایر مانند آیپد پرو دارای نمایشگری با حاشیه‌های اندک و پردازنده‌ی جدید A14 Bionic است.

پیش‌تر تحلیلگر معروف محصولات اپل، مینگ چی کو، عنوان کرده بود که اپل در سال ۲۰۲۲ و در نسل جدید آیپد ایر از نمایشگر OLED استفاده خواهد کرد. با وجود اینکه این شرکت در ماه آوریل (فروردین) از نسل جدید آیپد پرو با نمایشگر Mini-LED رونمایی کرد. اما از این نمایشگر با تکنولوژی جدید تنها در مدل رده‌بالای این تبلت استفاده شده است.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه