تأثیر اینترنت ۵G روی عمر باتری آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو مشخص شد

۳۰ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
باتری آیفون 12

سایت Tom’s Guide عمر باتری گوشی‌های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو را بررسی کرده و به همین خاطر حالا می‌توانیم به تأثیر اینترنت ۵G بر روی عمر باتری این دو گوشی بپردازیم.

این سایت برای بررسی عمر باتری دو آیفون، روشنایی نمایشگر را بر روی ۱۵۰ نیت تنظیم کرده و تا اتمام عمر باتری، هر ۳۰ ثانیه یک سایت جدید باز شده است. برای انجام این آزمایش، Tom’s Guide تست را با اینترنت ۴G و ۵G انجام داده است.

با بهره‌گیری از اینترنت ۵G، باتری آیفون ۱۲ هشت ساعت و ۲۵ دقیقه دوام آورده و آیفون ۱۲ پرو توانسته به مدت ۹ ساعت و ۶ دقیقه انرژی لازم را تأمین کند. حین استفاده از اینترنت ۴G هم باتری آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو به ترتیب ۱۰ ساعت و ۲۳ دقیقه و ۱۱ ساعت و ۲۴ دقیقه دوام آورده‌اند. این یعنی با بهره‌گیری از اینترنت ۵G، عمر باتری این دو گوشی حدود ۲۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.

باتری آیفون 12

همین آزمایش برای آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو در سال ۲۰۱۹ انجام شده که باتری آن‌ها به ترتیب توانسته‌اند به مدت ۱۱ ساعت و ۱۶ دقیقه و ۱۰ ساعت و ۲۴ دقیقه انرژی لازم گوشی را تأمین کنند. طبق این گزارش، دو آیفون در مقایسه با بهترین پرچم‌داران اندرویدی از لحاظ عمر باتری حرف کمتری برای گفتن دارند و این اختلاف هنگام استفاده از اینترنت ۵G بیشتر به چشم می‌آید.

اگرچه اپل به طور رسمی ظرفیت باتری آیفون‌ها را اعلام نمی‌کند، اما طبق گزارش‌ها آیفون‌های جدید از ظرفیت باتری کمتری نسبت به نسل قبلی بهره می‌برند. یکی از ویژگی‌های آیفون‌های جدید حالت Smart Data است که به طور خودکار می‌تواند بین شبکه‌های ۵G و ۴G سوئیچ کند که ارائه‌ی این قابلیت می‌تواند در عمر باتری تأثیرگذار باشد. به‌عنوان مثال زمانی که آیفون با نمایشگر خاموش در حال استریم موسیقی است، به جای اینترنت ۵G از اینترنت ۴G استفاده می‌شود. البته کاربران می‌توانند تنظیمات مربوط به این قابلیت را تغییر دهند.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar Ardshir

    در همین مطلب خودتون میبینیم که مدت زمان جوابدهی باتری آیفونهای سری جدید در صورت استفاده از نسل چهار اینترنت همراه، با سری قبل آیفونها که همون آیفون یازده هست تفاوت چشمگیری ندارن؛ در حالیکه هیچ گوشی پرچمداری رقیبی به مدت زمان شارژدهی آیفونهای سری یازده نزدیک هم نبودن.

    اونوقت چطور میگین دو آیفون در مقایسه با بهترین پرچمدارهای آندرویدی از لحاظ عمر باتری حرف کمتری دارن؟

    1. در این گزارش آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو با عمر باتری تعدادی از پرچمداران اندرویدی عرضه شده در سال ۲۰۲۰ مقایسه شده نه ۲۰۱۹. در گزارش هم مشخصا به ۵G اشاره شده که یعنی در زمینه‌ی ۴G تفاوت فاحشی بین عمر باتری آیفون‌های جدید و گوشی‌های اندرویدی دیده نمیشه ولی حین استفاده از اینترنت ۵G این تفاوت محسوس‌تر میشه.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه