باتری آیفون ۱۲ پرو در مقایسه با دیگر گوشی‌های قدرتمند چگونه عمل می‌کند؟

۱۱ آبان ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۰ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
آیفون 12 پرو آبی

چند روزی است که از عرضه‌ی آیفون‌ ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو می‌گذرد. اپل در این تلفن‌های همراه از طراحی صاف در لبه‌های فلزی آن‌ها استفاده کرده است که تا قبل از آیفون‌های ۱۲ در آیفون ۵ شاهد استفاده از آن بودیم. علاوه‌ بر این ظاهر جدید، اپل از سخت‌افزار قدرتمندی هم در آیفون‌های ۱۲ جدید استفاده کرده است.

تمامی آیفون‌های که اپل امسال از آن‌ها رونمایی کرد از فناوری ارتباطی ۵G پشتیبانی می‌کنند و در تمامی آن‌ها از چیپست ۵ نانومتری A14 Bionic استفاده شده است. اپل در رابطه با این پردازنده‌ی جدید می‌گوید که از لحاظ قدرت پردازشی و گرافیکی در مقایسه با پردازنده‌ی سال گذشته آیفون‌ها، افزایش قدرتی در حدود %۵۰ را داشته است.

با وجود این بهبود‌های صورت گرفته در آیفون‌های جدید، اما گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند که اپل در آیفون ۱۲ پرو از باتری با ظرفیت کمتر در مقایسه با آیفون ۱۱ پرو استفاده کرده است.

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهند که با وجود استفاده از پردازنده‌ی جدید و با مصرف انرژی بهینه‌تر، آیفون ۱۲ پرو با یک‌بار شارژ شدن نمی‌تواند که کاربران را تا دو روز همراهی کند. در صورت استفاده‌ی عادی این تلفن همراه می‌تواند که با یکبار شارژ یک و نیم روز شما را همراهی کند.

با توجه به این اطلاعات منتشر شده، در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که آیفون ۱۲ پرو از لحاظ باتری در مقایسه با آیفون‌های قبلی و همچنین رقیبان قدرتمند اندرویدی چه عملکردی را خواهد داشت.

قبل از انجام این بررسی باید به شما بگوییم که هر دو تلفن آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو دارای باتری با ظرفیت یکسان ۲۸۱۵mAh هستند و در هر دوی این تلفن‌های همراه از پردازنده‌ی A14 Bionic استفاده شده است. با توجه به اینکه در هر دو تلفن همراه هم از نمایشگری مشابه استفاده شده است، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که عملکرد این دو تلفن همراه از لحاظ باتری مشابه یکدیگر خواهد بود.

عملکرد باتری آیفون 12 پرو در زمان گذشتن در اینترنت

عملکرد باتری آیفون ۱۲ پرو در زمان گشتن در اینترنت

همان‌گونه که از نتایج به‌دست آمده مشخص است. آیفون ۱۲ پرو در مقایسه با آیفون ۱۱ پرو در زمان گشتن در اینترنت دارای طول عمر باتری بیشتری است. در واقع آیفون ۱۲ پرو توانسته است که آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ را به‌ترتیب با اختلاف ۴ ساعتی و ۱ ساعتی شکست دهد.

در مقایسه با دیگر تلفن‌های همراه اندرویدی، نتایج به‌دست آمده از آیفون ۱۲ پرو آن‌قدر هم چشمگیر نیستند و تفاوت چندانی را هم با این تلفن‌های همراه اندرویدی ندارد. البته گفتن این نکته هم ضروری است که آیفون ۱۲ پرو در این بررسی با تلفن‌های همراه اندرویدی به رقابت پرداخته است که نسبت به آن دارای باتری‌های بسیار بزرگتری هستند.

عملکرد باتری آیفون 12 پرو در زمان پخش ویدیو در یوتوب

عملکرد باتری آیفون ۱۲ پرو در زمان پخش ویدیو در یوتوب

با انجام این بررسی جدید نتایج به‌دست آمده بسیار هیجان‌انگیز‌تر هستند. همان‌گونه که مشخص است تلفن‌های همراه سامسونگ در زمان پخش ویدیو در یوتوب بهترین عملکرد را داشته‌اند و توانسته‌اند که نسبت به آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو مدت زمان بیشتری را به پخش ویدیو بپردازند.

با وجود اینکه آیفون ۱۲ پرو در مقایسه با آیفون ۱۱ پرو در این بررسی اندکی عملکرد بهتری را داشته است، اما آیفون ۱۲ در این رقابت به آیفون ۱۱ باخته است. البته در مقایسه با ظرفیت باتری استفاده شده در آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو، پخش شش و نیم ساعت ویدیو در یوتوب عملکرد بدی نیست اما ما انتظار عملکرد بهتری را از این آیفون‌ها جدید داشتیم.

عملکرد باتری آیفون زمان بازی به صورت 3 بعدی

عملکرد باتری آیفون در زمان بازی به صورت ۳ بعدی

بدون شک آیفون‌های ۱۲ و ۱۲ پرو بدترین عملکرد را در زمان انجام بازی‌های ۳ بعدی از خود نشان داده‌اند. نتایج این آیفون‌های جدید به‌قدری در این بخش دور از انتظار بودند که باعث تعجب شدند.

هر دو این آیفون‌ها در زمان انجام بازی توانسته‌اند که به مدت ۳ ساعت تا قبل از خالی شدن باتریشان دوام بیاورند که بسیار کمتر از دیگر تلفن‌های همراه شرکت‌کننده در این رقابت است. حتی آیفون‌های سال پیش یعنی آیفون ۱۱ و ۱۱ پرو در این زمینه عملکرد بسیار بهتری را نسبت به آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو داشته‌اند.

بعد از به‌دست آمدن این نتایج برای اطمینان از صحت نتایج به‌دست آمده ما این بررسی را دوباره با انجام دادن بازی‌هایی همانند Call of Duty Mobile و Minecraft تکرار کردیم. در هر دو این بررسی‌ها آیفون‌های جدید به‌نسبت گرم شدند و  باتری آن‌ها با سرعت زیادی شروع با خالی شدن کرد.

بعد از توقف بازی و خنک شدن آیفون‌ها و استفاده‌ی عادی از آن‌ها، باتری آن‌ها در زمان خالی شدن رفتار عادی را از خود نشان می‌داد. به نظر می‌رسد که در زمان انجام بازی‌های ۳ بعدی جدید مشکل‌ جدی در پردازنده‌ی جدید A14 Bionic وجود دارد.

اگر شما تمام مدت در حال بازی کردن با تلفن همراه خود هستید بهتر است که از آیفون ۱۱ پرو خود در زمان انجام بازی استفاده کنید. با وجود اینکه آیفون ۱۲ پرو از لحاظ قدرت پردازشی و گرافیکی هیچ کم و کاستی را ندارد اما از لحاظ عمر باتری برای بازی مناسب نیست.

نتیجه‌گیری

نگاهی به بررسی انجام شده نشان می‌دهد که آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو در زمان استفاده از آن‌ها برای کار‌هایی مانند تماشای ویدیو و بازی‌های ویدیویی از لحاظ عملکرد باتری فوق‌العاده نیستند و همان‌گونه که دیدم حتی این آیفون‌های جدید در زمان انجام بازی عملکرد ناامید کننده‌ای دارند.

در نهایت می‌توان گفت که اگر شما از تلفن همراه خود بیشتر برای کار‌هایی مانند گشتن در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید، لازم نیست که آیفون‌های جدید را هر شب شارژ کنید.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما