اپل شاید حافظه‌ی داخلی آیفون ۱۳ پرو را دو برابر کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
آیفون 12 پرو مکس رزگلد

اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهند که اپل ممکن است در مقایسه با آیفون‌های ۱۲ پرو، حافظه‌ی داخلی نسخه‌ی پرو سری آیفون ۱۳ را دو برابر کند. در این گزارش تازه منتشر شده توسط My Drivers آمده است که نسخه‌ی ۱ ترابایتی آیفون ۱۳ پرو مکس ممکن است که با قیمت ۱۴۰۹۹ یوان ( معادل ۲۱۷۸ دلار) در کشور چین عرضه شود.

همان‌گونه که می‌دانید بالاترین حافظه‌ی داخلی استفاده شده در سری آیفون ۱۲، ۵۱۲ گیگابایت است. همچنین باید بگوییم که قیمت در نظر گرفته شده برای آیفون ۱۲ پرو مکس ۵۱۲ گیگابایتی در کشور آمریکا ۱۳۹۹ دلار و در کشور چین ۱۱۸۹۹ یوان (معادل ۱۸۳۹ دلار) است.

با توجه به این موضوع، باید بگوییم که بدون شک نسخه‌‌ی ۱ ترابایتی آیفون ۱۳ پرو مکس در کشور آمریکا قیمت کمتری را خواهد داشت و به طور معمول آیفون‌ها در چین دارای قیمت بالاتری را هستند. به‌عنوان نمونه سری آیفون ۱۲ دارای %۲۶ قیمت بالاتری هستند.

بیشتر افشاگران و دیگر منابع اطلاعاتی گفته‌اند که سری آیفون ۱۳ با قیمتی مشابه با سری آیفون ۱۲ عرضه خواهد شد. البته شایعه‌ای هم وجود دارد که عنوان می‌کند سری آیفون ۱۳ به دلیل افزایش هزینه‌های مربوط به ساخت چیپست، قیمت بالاتری را در مقایسه با آیفون‌های ۱۲ خواهند داشت.

آیفون 13 پرو مشکی مات

در گزارش My Drivers همچنین به این موضوع اشاره شده است که قیمت در نظر گرفته شده برای سری آیفون ۱۳ مشابه سری آیفون ۱۲ خواهد بود. با توجه به این موضوع ارزان‌ترین آیفون، یعنی نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی آیفون ۱۳ مینی، با قیمت ۵۴۹۹ یوان (معادل ۸۵۰ دلار) در چین و ۶۹۹ دلار در آمریکا عرضه خواهد شد.

این اطلاعات تازه منتشر شده همچنین نشان می‌دهند که اپل ممکن است در مدل‌های پرو آیفون ۱۳ از حافظه‌ی داخلی ۲۵۶ گیگابایتی استفاده نخواهد کرد و مدل‌های پرو تنها در سه حافظه‌ی داخلی ۱۲۸، ۵۱۲ گیگابایتی و ۱ ترابایتی عرضه خواهند شد.

برای اطلاع باید بگوییم که اپل نسخه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی آیفون ۱۲ پرو را با قیمت ۱۱۰۹۹ یوان (معادل ۱۷۱۵ دلار) در کشور چین عرضه می‌کند و گویا این شرکت می‌خواهد که با کاهش قیمت نسخه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی آیفون ۱۳ پرو، آن را به گزینه‌ی مناسب برای افرادی تبدیل کند که نسخه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی آیفون را ترجیح می‌دهند.

با توجه به این گزارش منتشر شده می‌توان گفت که نسخه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی آیفون ۱۳ پرو دارای قیمت ۱۰۴۹۹ یوان (معادل ۱۶۲۲ دلار) خواهد بود و قیمت در نظر گرفته شده برای نسخه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی آیفون ۱۳ پرو مکس ۱۱۲۹۹ یوان (۱۷۴۶ دلار) خواهد بود.

شما می‌توانید قیمت در نظر گرفته شده برای مدل‌های پرو آیفون ۱۳ را در جدول زیر ببینید و با مدل‌های پرو آیفون ۱۲ مقایسه کنید.

آیفون ۱۲ پرو آیفون ۱۳ پرو  آیفون ۱۲ پرو مکس آیفون ۱۳ پرو مکس
۱۲۸ گیگابایت: ۸۴۹۹ یوان ۱۲۸ گیگابایت: ۸۴۹۹ یوان ۱۲۸ گیگابایت: ۹۲۹۹ یوان ۱۲۸ گیگابایت: ۹۲۹۹ یوان
۲۵۶ گیگابایت: ۹۲۹۹ یوان ۵۱۲ گیگابایت: ۱۰۴۹۹ یوان ۲۵۶ گیگابایت: ۱۰۰۹۹ یوان ۵۱۲ گیگابایت: ۱۱۲۹۹ یوان
۵۱۲ گیگابایت: ۱۱۰۹۹ یوان ۱ ترابایت: ۱۳۲۹۹ یوان ۵۱۲ گیگابایت: ۱۱۸۹۹ یوان ۱ ترابایت: ۱۴۰۹۹ یوان

از جمله شایعه‌های منتشر شده برای سری آیفون ۱۳ می‌توان به استفاده از ناچ کوچک‌تر، دوربین با سنسور بزرگ‌تر، قابلیت‌های جدید فیلم‌برداری، باتری با ظرفیت بیشتر، نمایشگر ۱۲۰ هرتز برای مدل‌های پرو و چیپست A15 بایونیک اشاره کرد. گفتنی است که تراشه‌ی A15 بایونیک با استفاده فناوری ۵ نانومتری بهبود یافته ساخته شده است.

گویا اپل فکر می‌کند که ایجاد این تغییرات در نسل بعدی آیفون به اندازه‌ای هستند که سری آیفون ۱۳ به یکی از بهترین گوشی‌های امسال تبدیل شوند. گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند که اپل از سری آیفون در ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) رونمایی خواهد کرد و این گوشی‌ها در ۲۴ سپتامبر (۲ مهر) به بازار عرضه خواهند شد.

منبع: Phone Arena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما