آیفون ۱۳ ممکن است قابلیت نمایشگر همیشه روشن داشته باشد

۲۸ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
نمایشگر همیشه روشن آیفون

طی ماه‌های گذشته اطلاعات زیادی از گوشی‌های سری آیفون ۱۳ فاش شده و به نظر می‌رسد این گوشی‌ها با باتری‌های بزرگ‌تر، بریدگی نمایشگر کوچک‌تر و عملکرد بهتر راهی بازار می‌شوند. در این میان یک گزارش جدید بار دیگر احتمال بهره‌گیری سری آیفون ۱۳ از قابلیت نمایشگر همیشه روشن را مطرح کرده است.

طبق جدیدترین گزارش خبرگزاری بلومبرگ، گوشی‌های سری آیفون ۱۳ همراه با باتری بزرگ‌تر راهی بازار می‌شوند که انرژی لازم نمایشگرهای ۱۲۰ هرتز را تأمین می‌کند و از طرف دیگر باید انتظار بهره‌گیری از قابلیت نمایشگر همیشه روشن را هم داشته باشیم. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، چند نسل اخیر اپل واچ از این مشخصه بهره می‌برند که در این حالت روشنایی نمایشگر تا حد زیادی پایین می‌آید و به لطف رفرش ریت متغیر، انرژی بسیار کمی مصرف می‌شود.

گوشی‌هایی که از این قابلیت استفاده می‌کنند، معمولا هنگام خاموش بودن نمایشگر قادر به نمایش اطلاعاتی مانند زمان، تاریخ و نوتیفیکیشن‌ها هستند. بر اساس اطلاعات فاش شده، مدل‌های رده‌بالای آیفون ۱۳ مجهز به نمایشگر LTPO هستند که این تکنولوژی قابلیت رفرش ریت متغیر را امکان‌پذیر می‌کند و این دو مدل قرار است با رفرش ریت ۱۲۰ هرتز راهی بازار شوند.

برای سری آیفون ۱۲ هم شایعه‌هایی درباره‌ی بهره‌گیری آن‌ها از رفرش ریت ۱۲۰ هرتز مطرح شد که در نهایت اپل آن را کنار گذاشت ولی به نظر می‌رسد برای دو مدل گران‌تر آیفون ۱۳ این ویژگی بالاخره ارائه خواهد شد. اگر گزارش‌های منتشر شده صحت داشته باشند، گوشی‌های آیفون ۱۳ از نظر ظاهری تفاوت چندانی با نسل قبلی خود ندارند.

سال گذشته سری آیفون ۱۲ با لبه‌های تخت معرفی شدند و امسال اپل برای آیفون‌های جدید تا حد زیادی از طراحی این گوشی‌ها استفاده خواهد کرد. البته به نظر می‌رسد آیفون‌های جدید به دلیل داشتن باتری‌های بزرگ‌تر و نمایشگرهای پیشرفته‌تر، اندکی ضخیم‌تر و سنگین‌تر هستند. در هر صورت تا حدود دو ماه آینده که این گوشی‌ها معرفی می‌شوند، بدون شک اطلاعات بیشتری از آن‌ها فاش خواهد شد.

منبع: MacRumors

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه