ماکت آیفون‌ ۱۳ شکل جدید ماژول دوربین را نشان می‌دهد

۵ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

به‌تازگی تصاویری از ماکت‌های آیفون‌های ۱۳ توسط یکی از افشاکنندگان به نام Sonny Dickson در شبکه‌ی اجتماعی توییتر منتشر شده است که طراحی جدید ماژول دوربین استفاده شده در آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی را نشان می‌دهد.

نگاهی به عکس منتشر شده از این ماکت‌ها نشان می‌دهد که در این ماکت‌ها لنز‌های تشکیل‌دهنده‌ی ماژول دوربین در نسخه‌ی استاندارد آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی به جای قرار گرفتن به صورت عمودی و در زیر یکدیگر، به صورت قطری قرار گرفته‌اند.

تا قبل از منتشر شدن این تصاویر جدید، سایت MacRumors توانسته بود تا نگاهی را به طرح‌های شماتیک منتشر شده از آیفون‌ها ۱۳ داشته باشد. بعد از مشاهده‌ی این طرح‌ها، در آن زمان این سایت اعلام کرد که آیفون‌های بعدی دارای ماژول دوربین بزرگتری هستند که در مقایسه با ماژول دوربین آیفون‌های ۱۲ ضخامت بیشتری را هم دارد.

همچنین آن طرح‌های شماتیک نشان می‌دادند که اندازه‌ی ماژول دوربین به کار رفته در آیفون ۱۳ پرو هم بزرگتر شده و اندازه‌ی آن مشابه ماژول دوربین استفاده شده در آیفون ۱۳ پرو مکس است.

ماکت آیفون 13

استفاده از ماژول دوربین بزرگتر و ضخیم‌تر در نسل بعدی آیفون‌ها، این شایعه را تقویت می‌کند که اپل از تکنولوژی لرزشگیر تصویر با استفاده از حرکت سنسور در تمامی آیفون‌های ۱۳ استفاده کرده است. در ضمن شایعه‌های منتشر شده نشان می‌دهند که دوربین فوق‌عریض استفاده شده در آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس هم تغییراتی کرده و بهبود یافته است.

علاوه‌بر بهبود‌ها و تغییرات صورت گرفته در ماژول دوربین، انتظار می‌رود که اپل در مدل‌های پرو آیفون‌های ۱۳ از نمایشگر ۱۲۰ هرتزی و همیشه روشن استفاده کند. همچنین افشا شدن ظرفیت باتری‌های به کار رفته در آیفون‌های بعدی نشان می‌دهد که تمامی این آیفون‌ها دارای باتری با ظرفیت بیشتر خواهند بود.

البته انجام این کار و استفاده از باتری با ظرفیت بیشتر در نسل بعدی آیفون منطقی به نظر می‌رسد زیرا نمایشگر ۱۲۰ هرتزی به کار رفته در مدل‌های پرو مصرف باتری بیشتری را خواهد داشت.

برخلاف سال گذشته، انتظار می‌رود که اپل همانند گذشته از نسل جدید آیفون در ماه سپتامبر (شهریور) رونمایی کند. اپل همچنین به تازگی مدارک مربوط به این آیفون‌های در ECC ثبت کرده است. در نهایت باید گفت که تأمین‌کنندگان قطعات اپل هم در حال تلاش برای رفع مشکلات و بهبود ظرفیت تولید نسل بعدی آیفون هستند.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه