آیفون ۱۳ ممکن است با ماسک هم چهره را تشخیص دهد

۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۷ ۴ شهریور ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شایعه‌ای جدید از بهبود عملکرد سیستم Face ID آیفون ۱۳ و امکان شناسایی چهره حتی با وجود ماسک و عینک خبر می‌دهد.

جان پروسر، یوتیوبر و افشاگر معروف، در جدیدترین یادداشت خود از حضور ویژگی جدیدی در خانواده‌ی آیفون ۱۳ خبر داده است که بسیاری از کاربران منتظر آن بودند. او می‌گوید اپل در سکوت در حال آزمایش‌های جدید روی سیستم Face ID خود بوده تا آن را ارتقا دهد.

Face ID آیفون 13

پروسر با استناد به منابع داخلی که نامشان را فاش نکرد، از به‌روزرسانی سیستم تشخیص چهره‌ی اپل گزارش می‌دهد که می‌تواند حتی با وجود استفاده از ماسک و عینک هم چهره‌ی کاربر را تشخیص دهد.

او مدعی است کارمندان اپل به‌ صورت ویژه در حال تست این قابلیت بوده‌اند:

درون شرکت، از کارمندان خواسته شد تا از ماسک و عینک استفاده و سخت‌افزار جدید را آزمایش کنند. بعضی از این آزمایش‌ها با ماسک و بدون ماسک برگزار شدند و بعضی دیگر با عینک و بدون عینک.

طبق آنچه گفته شده است، این تست‌ها با حضور در محیط‌های درونی و فضای باز صورت گرفتند که از انواع ماسک و عینک در آن‌ها استفاده شده است.

گویا اپل به‌صورت ویژه بر آموزش مجدد شبکه‌ی عصبی به کار گرفته شده در Face ID متمرکز شده است تا بتواند با توجه به بخش‌هایی از چهره که قابل مشاهده نیستند، هویت کاربر را تشخیص دهد.

Face ID

تشخیص هویت بیومتریک یک جایگزین امن برای رمز عبورهای سنتی است و این تلاش اپل می‌تواند کاربران را به استفاده‌ی بیشتر از آن ترغیب کند. البته گفته می‌شود ممکن است آیفون ۱۳ در زمان عرضه از این ویژگی بی‌بهره باشد و این به‌روز رسانی مدتی بعد برای آن ارائه شود.

همه‌گیری کووید-۱۹ و استفاده گسترده از ماسک در سطح جهان باعث شده سیستم Face ID فعلی اپل در تشخیص چهره‌ی کاربران دچار مشکل شود. البته آن دسته از کاربرانی که از اپل واچ استفاده می‌کنند می‌توانند از ساعت خود برای باز کردن قفل آیفون کمک بگیرند.

همه‌ی کاربران آیفون از اپل واچ استفاده نمی‌کنند. بنابراین، کوپرتینویی‌ها باید جایگزینی مناسب برای این مشکل پیدا می‌کردند که خوشبختانه به لطف بهبودهای ایجاد شده در Face ID ممکن خواهد شد.

منبع: ۹TO5Mac

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar محمد

    اگر مشکل ماسک حل بشه دیگه بی نقص و کامله
    خیلی کاربردی تر از تاچ آیدی