کالبدشکافی آیفون ۱۳ تغییرات گسترده‌ی سخت‌افزاری را نشان می‌دهد

۱ مهر ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۶ ۳ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 13

ساعاتی قبل اولین تصاویر مربوط به کالبدشکافی آیفون ۱۳ منتشر شد که در این تصاویر شاهد موتور تپتیک (Taptic) کوچک‌تر، باتری بزرگ‌تر و تغییر موقعیت قطعات سیستم دوربین TrueDepth هستیم.

گوشی‌های سری آیفون ۱۳ از فردا به دست کاربران می‌رسند و اگرچه معمولا چند هفته بعد از عرضه‌ی این گوشی‌ها شاهد تصاویر و ویدیوهای مربوط به کالبدشکافی‌های حرفه‌ای هستیم، اما حالا یکی از افشاگران تعدادی از تصاویر قطعات داخلی آیفون ۱۳ را در توییتر منتشر کرده است.

این افشاگر به طور مشخص به نام این مدل اشاره نکرده ولی در هر صورت با آیفون ۱۳ یا ۱۳ مینی سروکار داریم. از بین تغییرات صورت گرفته می‌توانیم به کوچک‌تر شدن موتور تپتیک اشاره کنیم که برای بازخورد لرزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. احتمالا اپل برای افزایش ظرفیت باتری، اندازه‌ی این موتور را کاهش داده است. گوشی‌های سری آیفون ۱۳ در کنار بهره‌گیری از باتری بزرگ‌تر، از چیپست کم‌مصرف‌تری هم استفاده می‌کنند که این اقدامات به معنای افزایش عمر باتری است.

کالبدشکافی آیفون 13

اپل برای سری آیفون ۱۳ اندازه‌ی بریدگی نمایشگر را حدود ۲۰ درصد کاهش داده است. این شرکت به منظور کاهش اندازه‌ی ناچ، قطعات مربوط به دوربین سلفی را به سمت چپ منتقل کرده و پروژکتور مربوط به سیستم فیس ID و دوربین مادون قرمز هم به سمت راست منتقل شده‌اند. اسپیکر مکالمه هم به بخش فوقانی بریدگی منتقل شده که همین اقدامات کاهش اندازه‌ی بریدگی نمایشگر را امکان‌پذیر کرده‌اند.

اگرچه به احتمال زیاد این گوشی‌ها نسبت به نسل قبلی خود با تغییرات سخت‌افزاری بیشتری روبه‌رو شده‌اند، ولی برای بررسی این تغییرات باید تا انتشار تصاویر و ویدیوهای مربوط به کالبدشکافی‌های حرفه‌ای صبر کنیم.

منبع: MacRumors

برچسب‌ها :
دیدگاه شما