آیا واردات همه مدل‌های آیفون ممنوع شده است؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ممنوعیت واردات آیفون 13

خبرگزاری تسنیم ساعاتی پیش خبری را منتشر کرد مبنی بر اینکه واردات تمام گوشی‌های هوشمند با نشان تجاری Apple ممنوع شده است. با این وجود به نظر می‌رسد ممنوعیت واردات آیفون همچنان مختص آیفون ۱۴ به بعد باشد.

علیرضا صدری‌خواه، مدیر کل دفتر واردات گمرک، ساعاتی پیش طی بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی اعلام کرد که واردات کلیه‌ی گوشی‌های هوشمند با نشان تجاری Apple ممنوع شده است. این خبر در حالی اعلام شد که بعد از ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و ۱۵، بسیاری از کاربران به ناچار به سراغ آیفون ۱۳ می‌رفتند که تنها سری آیفون قابل رجیستر شدن در کشور بود.

تکذیب ممنوعیت واردات آیفون ۱۳؛ ممنوعیت همچنان برای آیفون‌های جدید است

این خبر با واکنش‌های زیادی از سوی کاربران همراه شد. با این وجود پیگیری ایسنا از سازمان توسعه تجارت نشان می‌دهد که این اتفاق قرار نیست رخ دهد؛ یعنی ممنوعیت واردات آیفون اگرچه همچنان وجود دارد اما مربوط به آیفون ۱۳ نیست و فقط برای آیفون ۱۴ و تمام گوشی‌های بعد از آن وجود دارد.

ایسنا همچنین به نقل از سازمان توسعه تجارت اعلام کرده که هیچ ممنوعیت جدیدی در رابطه با واردات گوشی‌های آیفون به کشور وضع نشده است. بنابراین کاربران همچنان می‌توانند آیفون ۱۳ و مدل‌های قبل آن را خریداری کنند. البته امکان خرید آیفون ۱۴ و ۱۵ هم وجود دارد اما این گوشی‌ها رجیستر نمی‌شوند و هیچ سرویس مربوط به سیم‌کارت را دریافت نخواهند کرد.

اگرچه واردات آیفون ۱۳ به کشور ممنوع نیست و خبر قبلی تکذیب شده اما طبق اعلام رسمی سازمان توسعه تجارت، سود بازرگانی ۹۶٪ برای تمام مدل‌های آیفون وارد شده به کشور در نظر گرفته شده است. این یعنی از این پس، کاربران حتی برای خرید آیفون‌هایی که وارداتشان ممنوع نیست هم باید هزینه زیادی بپردازند.

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما