اپل می‌گوید آیفون ۱۳ مینی از نظر عمر باتری بهتر از آیفون ۱۲ پرو مکس است!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
عمر باتری آیفون 13

در روزهای گذشته اپل از خانواده‌ی آیفون ۱۳ رونمایی کرد که از بسیاری از جهات تفاوت چندانی با سری آیفون ۱۲ نداشتند، اما شاید یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های نسل جدید افزایش عمر باتری آیفون ۱۳ نسبت به آیفون ۱۲ باشد، تا حدی که این شرکت مدعی است در بعضی تست‌ها عمر باتری آیفون ۱۳ مینی از آیفون ۱۲ پرو مکس بیشتر است!

به‌لطف بخش بازاریابی، اپل همیشه در تبلیغ محصولات خود یک سر و گردن از سایر شرکت‌ها بالاتر است. البته گاهی این تبلیغات با چاشنی اغراق همراه است و کمی از واقعیت فاصله می‌گیرد تا حس خوشایندی را به بیننده القا کند که در نهایت هم موفق به این کار می‌شود.

اپل همیشه و برای هر ویژگی‌ جدیدی که به محصولات خود اضافه می‌کند از صفت‌هایی مانند «خارق‌العاده»، «شگفت انگیز» و امثال آن استفاده می‌کند که این کار کوپرتینویی‌ها گاهی با تمسخر از سوی کاربران فضای مجازی همراه می‌شود.

این بار هم اپل برای این که شباهت ظاهری بسیار زیاد آیفون ۱۳ با نسل قبل و عدم بهبودهای سخت افزاری و نرم افزاری چشمگیر در این نسل را کمرنگ‌تر کند، به‌جای مقایسه‌ی مدل‌های فعلی و پیشین، راه دیگری را انتخاب کرده است.

با وجود تمام این انتقادها،‌ هنگامی که صحبت از آمار و ارقام به میان بیاید، اپل یکی از دقیق‌ترین‌ها خواهد بود. به همین دلیل است که درصدها و ارقام اعلام شده توسط این شرکت همیشه در صدر توجه بوده‌ا‌ند.

آیفون 13

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که در میان آمار و ارقام ارائه شده از سوی اپل در روزهای گذشته توجه ما را به خود جلب کرد، عمر باتری آیفون ۱۳ نسبت به آیفون ۱۲ بود. موضوعی که شاید بتوان از آن به‌عنوان برگ برنده‌ی آیفون‌های جدید نام برد!

ماجرای عمر باتری آیفون ۱۳ چیست؟

طبق ادعای اپل، این کمپانی موفق شده عمر باتری آیفون ۱۳ را نسبت به نسل قبل بین ۱/۵ تا ۲/۵ ساعت افزایش دهد. شاید در نگاه اول این آمار معمولی به‌نظر برسد و شایستگی صفت‌هایی مانند «شگفت انگیز» را نداشته باشد. با این حال، اگر به آمار ارائه شده در وب‌سایت اپل مراجعه کنیم، تفاوت واقعی عمر باتری این دو نسل را متوجه می‌شویم.

عمر باتری آیفون 13

در واقع معیار کوپرتینو نشین‌ها برای این مقایسه، تست‌های مختلفی بوده است اما آنچه بیش از همه توجه ما را به خود جلب کرد، تست پخش ویدیوی استریم شده بود که نتایج شگفت انگیزی داشت.

طبق ادعای اپل، در این تست آیفون ۱۳ مینی موفق شده ۱۳ ساعت بی‌وقفه ویدیو پخش کند. در مقام مقایسه، آیفون ۱۲ مینی در همین تست توانست نتیجه‌ی ‍‍۱۰ ساعت را ثبت کند که قابل قبول بود.

اما بخش شگفت‌انگیز ماجرا این است که آیفون ۱۲ پرو مکس که در واقع پرچم‌دار پرچم‌داران ۲۰۲۰ اپل است، در تست پخش بی‌وقفه‌ی ویدیوی استریم شده به رکورد ۱۲ ساعت رسیده بود که در کمال تعجب از آیفون ۱۳ مینی کمتر است!

عمر باتری آیفون 13

آیفون ۱۳ مینی چطور آیفون ۱۲ پرو مکس را شکست داد؟

تا ایتجا متوجه شدیم در تستی که توسط خود اپل انجام شده (که احتمالا یکی از دقیق‌ترین تست‌ها هم هست)، آیفون ۱۳ مینی موفق شده آیفون ۱۲ پرو مکس را شکست دهد.

نتیجه‌ی این تست حیرت انگیز و در عین حال، تعجب برانگیز است. آیا اپل با چیپ A15 Bionic به فناوری جدیدی دست یافته که در نهایت به افزایش عمر باتری منجر شده است؟ آیا دیکودر ویدیویی جدیدی که در این چیپ معرفی شده، در این موضوع تاثیری داشته؟

چیپ A15 Bionic

هنوز برای این سوالات پاسخ قطعی نداریم و باید منتظر اعلام خبرهای بیشتر باشیم. اما اگر عاقلانه بنگریم، با توجه به ابعاد دو گوشی، متوجه می‌شویم که آیفون ۱۲ پرو مکس نسبت به آیفون ۱۳ مینی به باتری بزرگ‌تری مجهز است؛ در نتیجه نمی‌توان نتیجه‌ی تست پخش ویدیوی استریم شده را به همه‌ی بخش‌ها تعمیم داد و عمر باتری آیفون ۱۳ را بیشتر از ۱۲ پرو مکس تصور کرد.

منبع: Phone Arena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. امیر

    الکیه – ایفون ۱۲ مینی ۱۰ ساعت ویدیو پخش میکنه ؟ باور کنید حداکثر ۵ ساعت !!!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما