بر اساس تست‌های اولیه شارژ کامل آیفون ۱۳ حدود ۱٫۵ ساعت طول می‌کشد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شارژ آیفون 13

چند روز قبل عرضه‌ی گوشی‌های آیفون ۱۳ آغاز شد و به همین خاطر روزبه‌روز جزئیات بیشتری در مورد ویژگی‌ها و امکانات آن‌ها مطرح می‌شود. در همین رابطه، یکی از کاربران چینی سرعت شارژ باتری آیفون ۱۳، ۱۳ مینی و ۱۳ پرو مکس را مورد بررسی قرار داده است.

بر اساس نمودارهای منتشر شده از طرف این کاربر، حداکثر سرعت شارژ آیفون ۱۳ پرو مکس به ۲۷ وات می‌رسد و در عرض ۸۶ دقیقه باتری ۴۳۷۳ میلی‌آمپر ساعتی این گوشی به طور کامل شارژ می‌شود.

شارژ آیفون 13

این فرد برای تست باتری آیفون ۱۳ دو شارژر ۲۰ وات و ۳۰ وات را استفاده کرده که حداکثر سرعت شارژ با شارژر دومی به ۲۱ وات رسیده و شارژر اولی هم توانسته حداکثر سرعت ۱۹ وات را ارائه کند. با این حال، زمان لازم برای شارژ باتری توسط هر دو شارژر حدود ۸۹ دقیقه بوده است. برای یادآوری باید بگوییم که آیفون ۱۳ از باتری ۳۲۴۰ میلی‌آمپر ساعتی استفاده می‌کند.

در نهایت باید به نتایج تست باتری آیفون ۱۳ مینی اشاره کنیم که توانسته رکورد سرعت شارژ ۱۵ وات را ثبت کند و برای شارژ کامل این گوشی باید ۸۷ دقیقه صبر کنید. آیفون ۱۳ مینی همراه با باتری ۲۴۳۸ میلی‌آمپر ساعتی راهی بازار شده است.

شارژ آیفون 13

روی هم رفته اگر این اعداد دقیق باشند، به نظر می‌رسد اپل سرعت شارژ مدل‌های جدید آیفون را ارتقا نداده ولی در عوض تمام این گوشی‌ها برای شارژ کامل به زمان تقریبا یکسانی نیاز دارند. همچنین با توجه به اینکه گوشی‌های آیفون ۱۳ مانند نسل قبلی بدون شارژر راهی بازار می‌شوند، به لطف این تست می‌توانید شارژر بهتری برای مدل موردنظر خود بخرید.

به عنوان مثال یک شارژر ۳۰ وات برای آیفون ۱۳ پرو مکس کافی است و برای آیفون ۱۳ بدون نگرانی بابت کاهش سرعت شارژ، می‌توانید از شارژر ۲۰ وات استفاده کنید. در رابطه با آیفون ۱۳ مینی هم شارژر ۱۸ وات می‌تواند با بالاترین سرعت ممکن این گوشی را شارژ کند. در نهایت باید خاطرنشان کنیم این کاربر هنوز سرعت شارژ‌ آیفون ۱۳ پرو را بررسی نکرده است.

منبع: GSM Arena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما