آیفون ۱۳ احتمالا سقف ۵۱۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی را حفظ خواهد کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آیفون 13 نارنجی

همان‌گونه که می‌دانید اپل از نسل جدید آیفون با نام آیفون ۱۲s یا آیفون ۱۳ در حدود ۳ ماه دیگر رونمایی خواهد کرد. به‌تازگی یک شرکت تحقیقاتی تایوانی به نام TrendForce اطلاعات جدیدی را درباره‌ی ویژگی‌های احتمالی آیفون‌های بعدی منتشر کرده است.

به صورت خلاصه باید عنوان کنیم که اطلاعات منتشر شده توسط این شرکت نشان می‌دهند که آیفون‌های بعدی به احتمال زیاد دارای ویژگی‌های زیر است؛

  • اپل از نسل جدید آیفون در ماه سپتامبر (شهریور) رونمایی خواهد کرد و این آیفون‌های جدید همانند آیفون‌های ۱۲ دارای چهار عضو نسخه‌ی مینی، نسخه‌ی استاندراد، نسخه‌ی پرو و نسخه‌‌ی پرو مکس خواهند بود. اپل به طور معمول از آیفون‌های جدید در ماه سپتامبر (شهریور) رونمایی می‌کرد، اما این شرکت در سال گذشته به دلیل مشکلات به وجود آمده ناشی از همه‌گیری بیماری کووید ۱۹، از آیفون‌های ۱۲ در ماه اکتبر (مهر) رونمایی کرد.
  • نسل بعدی آیفون‌ها دارای ناچ با اندازه‌ی کوچکتری در مقایسه با ناچ کنونی است. با این وجود طراحی ظاهری بدنه‌ی آن مشابه‌ی آیفون‌های ۱۲ است.
  • در این آیفون‌های جدید از تراشه‌‌‌‌ای به نام A15 استفاده شده است که توسط شرکت تایوانی TSMC با فناوری +۵nm تولید خواهد شد.
  • در تمامی چهار مدل آیفون بعدی از نمایشگر OLED استفاده خواهد شد، با این وجود این احتمال وجود دارد که اپل از نمایشگر ۱۲۰ هرتزی در مدل‌های پرو آیفون‌های بعدی استفاده کند. در نتیجه این مدل‌ها می‌توانند تا محتوا را به شکل روان‌تری نمایش دهند.
  • نسل بعدی آیفون‌ها هم حافظه‌ی داخلی مشابه با آیفون‌های ۱۲ خواهند داشت. همان‌گونه که می‌دانید اپل آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲ را با حافظه‌ی داخلی ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی عرضه می‌کند و مدل‌های پرو دارای نسخه‌ای با حافظه‌ی داخلی ۵۱۲ گیگابایت هستند.
  • در تمامی چهار مدل نسل بعدی آیفون از ماژول دوربین مجهز به قابلیت لرزشگیر تصویر با حرکت سنسور استفاده شده است. اپل هم اکنون از این قابلیت تنها در آیفون ۱۲ پرو مکس استفاده می‌کند. همچنین در مدل‌های‌ پرو نسل بعدی آیفون از دوربین فوق‌عریض مجهز به سیستم فوکوس خودکار استفاده خواهد شد.
  • از سنسور LiDAR تنها در مدل‌های پرو آیفون‌های بعدی استفاده خواهد شد.

با توجه به کاهش محدودیت‌های به وجود آمده ناشی از همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در کشور آمریکا و اروپا، TrendFoce پیش‌بینی کرده است که تولید سالانه‌ی آیفون در سال ۲۰۲۱ رشدی %۱۲٫۳ را تجربه خواهد کرد و به ۲۲۳ میلیون واحد خواهد رسید. این شرکت تحقیقاتی همچنین پیش‌بینی کرده است که نسل بعدی آیفون در حدود %۴۰ از این حجم تولید را به خود اختصاص خواهد داد.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما