پیش‌بینی اپل؛ آیفون ۱۴ پرو مکس پرفروش‌ترین مدل این خانواده خواهد بود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 14 پرو مکس

به گفته‌ی راس یانگ که یکی از مشهورترین تحلیلگران حوزه‌ی تکنولوژی محسوب می‌شود، احتمالا آیفون ۱۴ پرو مکس با استقبال بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های این خانواده روبرو خواهد شد.

این تحلیلگر نوشته که در سه‌ماهه‌ی بین ژوئن تا سپتامبر، آیفون ۱۴ پرو مکس حدود ۲۸ درصد از سفارش‌های مربوط به نمایشگر را از آن خود کرده و در رتبه‌ی اول قرار دارد. آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو هم هر دو ۲۶ درصد از سفارش نمایشگرها را تشکیل داده‌اند و در نهایت آیفون ۱۴ مکس با داشتن ۱۹ درصد سهم، احتمالا کم‌طرفدارترین گوشی در بین سری آیفون ۱۴ خواهد بود.

مطابق معمول، طرفداران پروپاقرص گوشی‌های اپل به دنبال خرید مدل‌های پرو هستند و طبیعتا برای این دسته از افراد، آیفون ۱۴ پرو مکس جذابیت بیشتری دارد. همانطور که احتمالا می‌دانید، امسال مدل‌های پرو با دوربین بهتر، عمر باتری بیشتر، چیپست قوی‌تر و طراحی نسبتا متفاوت راهی بازار می‌شوند. اگرچه برخی شایعات از افزایش ۱۰۰ دلاری قیمت این دو مدل نسبت به نسل قبلی خبر داده‌اند، اما این افزایش قیمت هم احتمالا منجر به کاهش فروش مدل‌های پرو نخواهد شد.

آیفون 14 پرو مکس

در این میان فروش مدل مینی در دو سال پیاپی پایین‌تر از انتظارات اپل بوده و در نتیجه این شرکت تصمیم گرفته مدل مینی را به طور کامل کنار بگذارد و در عوض مدل مکس را جایگزین کند. اما همانطور که در گزارش راس یانگ آمده، اپل چندان نسبت به موفقیت گسترده‌ی آیفون ۱۴ مکس امیدوار نیست و به همین خاطر شمار کمتری از این گوشی را تولید می‌کند.

گفتنی است مدل‌های استاندارد آیفون ۱۴ عملا تفاوت خاصی با نسل قبلی ندارند و حتی دیگر خبری از چیپست جدید هم نیست. بنابراین کاربران انگیزه‌ی زیادی برای خرید این دو مدل نخواهند داشت. در هر صورت در حال حاضر آیفون‌ ۱۴ پرو مکس در مرکز توجه اپل قرار گرفته و بعد از معرفی این گوشی‌ها باید ببینیم آیا این گوشی بیشترین طرفدار را پیدا می‌کند یا نه.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما