ماکت‌های جدید سری آیفون ۱۴ تغییرات طراحی دوربین آن را نشان می‌دهند

۲۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۲ ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
ماکت‌های آیفون 14

معمولاً قبل از معرفی مدل‌های جدید سری آیفون، سازندگان قاب‌های محافظ اغلب ماکت‌های ساختگی را بر اساس شماتیک‌ها و مشخصات فاش شده‌ی این گوشی‌ها ایجاد می‌کنند. مدتی است که انتشار تصاویر و رندرهای منتسب به سری آیفون ۱۴، اطلاعاتی در مورد طراحی و اندازه‌ی گوشی‌های این سری در اختیار ما قرار داده است. این بار نیز تصاویر ماکت‌های جدیدی از سری آیفون ۱۴ در فضای مجازی منتشر شده که در ادامه قصد داریم به بررسی تغییرات ظاهری آن‌ها بپردازیم.

از آنجا که ساخت این ماکت‌ها بسیار پر هزینه است، این مدل‌ها اغلب اطلاعات بسیار دقیقی از مدل‌های اصلی سری آیفون ۱۴ در اختیار ما قرار می‌دهند. بنابراین می‌توان گفت که این ماکت‌ها تا حدود بسیار زیادی تغییرات طراحی نسل بعدی گوشی‌های پرچم‌دار اپل را به ما نشان می‌دهند. از نظر طراحی، مدل‌های آیفون ۱۴ بسیار شبیه مدل‌های آیفون ۱۳ خواهند بود، اما به استثنای یک تغییر بزرگ که در سری آیفون ۱۴ مدلی به نام آیفون مینی وجود نخواهد داشت. در عوض، اپل دو آیفون ۶.۱ اینچی (آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو) به همراه دو آیفون ۶.۷ اینچی (آیفون ۱۴ مکس و آیفون ۱۴ پرو مکس) را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

ماکت‌های آیفون 14

طبق تصاویر این ماکت‌ها، آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس در پنل جلویی از نمایشگری بهره می‌برند که میزبان یک حفره‌ی کپسولی شکل در کنار یک حفره دایره‌ای است و این حفره‌ها محل قرارگیری دوربین سلفی و حسگرهای فیس آیدی هستند. طراحی حفره‌ی کپسولی در کنار حفره‌ی دایره‌ای شکل تفاوت چندانی با طراحی بریدگی شکل ندارد، اما فضای بیشتری را در اختیار سیستم دوربین سلفی قرار خواهند داد که به ارائه‌ی تجربه‌ی بهتر عکاسی منجر خواهد شد. پیش‌تر نیز «مینگ-چی کو»، تحلیلگر مشهور محصولات اپل اعلام کرد که سری آیفون ۱۴ پیشرفته‌ترین دوربین سلفی سال‌های اخیر سری آیفون‌ها را خواهد داشت.

این تحلیلگر پیش‌بینی می‌کند که دوربین سلفی سری آیفون ۱۴ احتمالاً از قابلیت فوکوس خودکار پشتیبانی می‌کند. از جمله سایر بهبودهای دوربین سلفی جدید آیفون ۱۴، می‌توان به لنز شش قسمتی آن اشاره کرد. همچنین انتظار می‌رود که دوربین سلفی گوشی هوشمند جدید اپل دیافراگم وسیع تر ƒ/۱.۹ را به کاربران ارائه دهد. در واقع دیافراگم گسترده‌تر اجازه می‌دهد که نور بیشتری از لنز عبور کند و به سنسور دوربین سلفی در مدل‌های آیفون ۱۴ برسد. کو گفت که دوربین سلفی ارتقاء یافته می‌تواند با بهبود عمق میدان کیفیت عکس و فیلم‌ها در حالت پرتره را افزایش دهد و قابلیت فوکوس خودکار در فیس تایم و تماس‌های ویدیویی می‌تواند تصاویر بهتری را برای کاربران به ارمغان بیاورد.

باید اشاره کنیم که مدل‌های غیر پرو آیفون ۱۴ همچنان از طراحی بریدگی نمایشگر بهره خواهند برد. همانطور که در جریان هستید، تغییرات جزئی در اندازه‌ی گوشی‌های این سری ایجاد شده اما هنگام مقایسه‌ی ماکت‌های ساختگی با گوشی‌‌های سری آیفون ۱۳، تشخیص آن کمی دشوار است. در مدل‌های آیفون ۱۴ پرو تغییرات کوچکی در اندازه صفحه‌نمایش وجود دارد، اما در استفاده روزمره متوجه‌ی آن نمی‌شوید. علاوه‌ بر این‌ها، ماکت‌های مدل‌ها پرو نشان می‌دهند که این گوشی‌ها لبه‌های متقارنی دارند و همچنین یک اسپیکر مکالمه در قاب بالایی، دکمه‌های کم و زیاد کردن صدا در سمت چپ و دکمه‌ی پاور در سمت راست بدنه‌ی آن‌ها دیده می‌شود.

بارزترین تغییرات مدل‌های پرو آیفون ۱۴ مربوط به قاب پشتی آن است؛ جایی که سیستم دوربین آیفون ۱۴ پرو برآمدگی نسبتاً زیادی دارد تا دوربین ۴۸ مگاپیکسلی که اپل اضافه می‌کند، را در خود جای دهد. گفته می‌شود که اندازه‌ی سنسور دوربین این گوشی بیش از ۵۷ درصد بزرگ‌تر از سنسور قبلی است. مدل‌های غیر پروی آیفون ۱۴ تغییرات طراحی زیادی را مشاهده نخواهند کرد. وزن، جنس و رنگ فاکتورهایی هستند که نمی‌توانیم از مدل‌های ساختگی این گوشی‌ها استنباط کنیم، اما شایعات حاکی از آن است که سری آیفون ۱۴ ساختاری مشابه‌ی نسل قبلی خواهند داشت. پیش‌تر رندر‌های این سری با رنگ ارغوانی نیز در فضای مجازی منتشر شد تا احتمال معرفی سری آیفون ۱۴ با این رنگ نیز قوت بگیرد.

ماکت‌های آیفون 14

سری آیفون ۱۴ اپل تفاوت‌های بیشتری نسبت به قبل خواهند داشت. به طوری که انتظار می‌رود مدل‌های پرو از تراشه‌ی A16 استفاده کنند، در حالی گفته می‌شود اپل همچنان از تراشه‌ی A15 در مدل‌های غیر پرو استفاده خواهد کرد. مدل‌های پرو آیفون ۱۴ همچنین دارای سیستم‌ دوربین پیشرفته‌تر و نمایشگرهای پروموشن هستند که احتمالاً از ویژگی صفحه‌نمایش همیشه روشن نیز برای اولین بار پشتیبانی خواهند کرد.

منبع: Macrumors

برچسب‌ها :
دیدگاه شما