آیفون ۱۴ شاید با حفره‌ی نمایشگر در کنار ناچ کوچک‌تر عرضه شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

بر اساس شایعه‌ی جدید منتشر شده در Weibo، در آیفون ۱۴ برای قرار دادن سیستم دوربین TrueDepth فقط از حفره‌ی نمایشگر استفاده نخواهد شد و ممکن است از ناچ نمایشگر هم در کنار آن بهره ببرند. به گفته‌ی تحلیلگر اپل، مینگ‌چی کو، حداقل در آیفون‌های رده‌بالای سال ۲۰۲۲ از طراحی مبتنی بر حفره‌ی نمایشگر مانند برخی از گوشی‌های پرچم‌دار اندرویدی استفاده خواهد شد. به دنبال گفته‌های کو، جان پروسر از افشاگران اپل، تصاویر منتسب به طراحی آیفون ۱۴ را منتشر کرد.

حتی در صورتی که شرکت اپل از حفره‌ی نمایشگر در آیفون ۱۴ خود استفاده کند، کنار گذاشتن ناچ برای آن سخت خواهد بود. بر اساس شواهد اخیر، بعید به نظر می‌رسد که شرکت اپل ناچ نمایشگر را به‌طور کامل با حفره‌ی نمایشگر برای قرار دادن دوربین سلفی جایگزین کند. اما ممکن است از ناچ کوچک‌تری در صفحه‌نمایش آیفون ۱۴ بهره ببرد.

این شرکت در آیفون‌های ۱۳ و ۱۳ پرو، ۲۰ در صد از ابعاد ناچ نمایشگر را کم کرده است. به عبارتی دیگر عرض ناچ این گوشی‌ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته اما طول آن کمی بلند‌تر شده است. اپل این کار را با کوچک کردن اندازه اجزای سیستم دوربین TrueDepth انجام داده و علاوه بر این‌ها، این شرکت امسال اسپیکر مکالمه را برای ایجاد فضای ناچ کمی بالاتر برده است.

آیفون 14

به نظر می‌رسد که سری آیفون ۱۴ شامل بیشترین بازنگری در طراحی‌ خود طی چند نسل گذشته خواهد بود. به گفته مینگ‌چی کو، اپل برای سری آیفون ۱۴، چهار مدل گوشی در دو ابعاد ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچی در نظر گرفته که به معنی پایان دادن به تولید مدل مینی با ابعاد ۵٫۴ اینچی است. علاوه بر مینگ‌چی کو، مارک گِرمن هم به‌تازگی در خبرنامه هفتگی‌اش ادعا کرده است که مدل‌های آیفون بعدی از طراحی جدیدی بهره خواهند گرفت. گِرمن به تغییرات نسبتاً جزئی در مدل‌های سال جاری اشاره و استدلال می‌کند که کانون توجه مهندسان اپل روی مسائل بزرگ‌تری معطوف شده است که برای ارائه آن‌ها زمان بیشتری نیاز خواهد بود؛ بنابراین، آن‌ها از ارائه تغییرات عمده در مدل‌های آیفون۱۳ صرف‌ نظر کرده‌اند.

مینگ‌چی کو درباره‌ی نحوه‌ی قرار گرفتن سنسور تشخیص چهره در صورت استفاده از حفره‌ی نمایشگر در مدل‌های رده‌بالای آیفون‌های ۱۴ صحبتی نکرده است. شایعه دیگری که در Weibo منتشر شده ادعا می‌کند که سال آینده اپل از سنسور اسکنر اثر انگشت در زیر نمایشگر استفاده نخواهد کرد و این احتمالا به این معنی است که سنسور تشخیص چهره همچنان تنها گزینه‌ی احراز هویت بیومتریک برای کاربران در آیفون‌های ۱۴ خواهد بود.

هنوز تا زمان معرفی و عرضه گوشی‌های آیفون ۱۴ زمان زیادی باقی است و فعلا نمی‌توانیم به اخبار و شایعاتی که در ارتباط با آن منتشر می‌شوند، اعتماد کنیم. بنابراین بهتر صبر کنیم تا شاید در آینده اطلاعات بیشتر و معتبرتری از تغییرات آیفون ‌های ۱۴ به‌دست بیاوریم.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
 1. مهمان

  جانی آیو از اپل رفته
  اون موقع هم که بود دیگه کاری برای تغییر اساسی اپل و محصواتش نمی توانست انجام دهد
  نهایتا پردازنده و دوربین رو تقویت می کردند
  و مهمتر از همه شارژر رو حذف می کردند

  اینها همه بازار گرمی برای کاستن از شکست آیفون ۱۳ و بقیه محصولات است !
  ارتباط ماهواره رو هنوز هم یاد داریم و …

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما