تقاضای پایین برای آیفون ۱۴ پلاس منجر به کاهش تولید آن شده است

۲۷ مهر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 14 پلاس

آیفون ۱۴ پلاس حداقل بر روی کاغذ گوشی بسیار جذابی برای طرفداران آیفون محسوب می‌شود زیرا ارزان‌ترین آیفون مجهز به نمایشگر بزرگ است. با وجود اینکه بسیاری از کاربران به استفاده از نمایشگرهای بزرگ علاقه دارند، اما بر اساس گزارش‌های جدید به نظر می‌رسد فروش این گوشی پایین‌تر از حد انتظار است. به همین خاطر اپل به حداقل یکی از تامین‌کنندگان اعلام کرده که تامین قطعات مربوط به این گوشی را تا اطلاع ثانوی متوقف کند.

برای یادآوری باید بگوییم که آیفون ۱۴ پلاس با قیمت پایه ۹۰۰ دلار راهی بازار شده که جانشین آیفون ۱۳ مینی محسوب می‌شود. همانطور که احتمالا می‌دانید، فروش گوشی‌های آیفون مینی هم پایین‌تر از حد انتظار بود و به همین خاطر اپل آن‌ها را کنار گذاشت.

همانطور که گفتیم، اپل از یکی از تامین‌کنندگان خواسته که فعلا ارائه‌ی قطعات را متوقف کند و دو تامین‌کننده‌ی دیگر هم میزان تولید قطعات را به طور قابل توجهی کاهش داده‌اند. از بین دلایل تقاضای پایین این گوشی هم باید بگوییم که نسبت به آیفون ۱۴ تفاوت خاصی ندارد و صرفا از نمایشگر و باتری بزرگ‌تر بهره می‌برد. همچنین کاربران با پرداخت ۱۰۰ دلار بیشتر می‌توانند آیفون ۱۴ پرو را بخرند که از حفره‌ی نمایشگر و دوربین بهتر استفاده می‌کند.

با وجود این اتفاق، ظاهرا اپل قصد دارد سال آینده آیفون ۱۵ پلاس را هم به دست کاربران برساند. بنابراین ممکن است همان رویکرد استفاده شده برای مدل‌های مینی، برای مدل‌های پلاس هم تکرار شود. این یعنی اگر سال آینده هم آیفون ۱۵ پلاس تقاضای چندانی نداشته باشد، پس به احتمال زیاد اپل این گوشی‌ها را هم به طور کامل کنار می‌گذارد. البته طی ماه‌های آینده با انتشار گزارش‌های بیشتر، باید ببینیم که آیا آمار فروش این گوشی بیشتر از مدل‌های مینی است یا کمتر از آن‌ها محسوب می‌شود. اما در هر صورت با توجه به شواهد فعلی، آینده‌ی مدل‌های پلاس آیفون در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه