مدل‌های پرو آیفون ۱۴ همچنان تقاضای بالایی دارند

۱۱ مهر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
مدل‌های پرو آیفون 14

گزارش جدید حاکی از آن است که مدل‌های آیفون ۱۴ پرو همچنان در مقایسه با آیفون ۱۳ پرو تقاضای بالایی دارند و طبق انتظار تقاضای آیفون ۱۴ ظاهراً ضعیف‌تر از آیفون ۱۳ است، اما به‌نظر می‌رسد که خبرهای خوبی برای آیفون ۱۴ پلاس در راه باشد.

از زمان عرضه، آیفون ۱۴ پرو خود را به عنوان یک گوشی هوشمند پرچم‌دار بسیار محبوب در بین کاربران نشان داده است. در همین راستا گزارش منتشر شده از تحلیلگران بانک سرمایه‌گذاری JP Morgan نشان می‌دهد که تقاضا برای مدل‌های پروی سری آیفون ۱۴ همچنان بالاست و مدل‌های غیر پرو نیز عکس این شرایط را تجربه می‌کنند، اما این تحلیلگران هنوز به آیفون ۱۴ پلاس امیدوار هستند.

مدل‌های پرو آیفون 14

این گوشی هوشمند پرچم‌دار که جایگزین مدل مینی آیفون ۱۴ شده، در سری اول عرضه گوشی‌های جدید اپل خیلی مورد استقبال کاربران قرار نگرفته و به همراه آیفون ۱۴ آمار پیش‌سفارش بسیار پایینی را ارائه داده‌اند. اما خبر امیدوارکننده این است که با نزدیک شدن به آغاز دوره فروش این گوشی در ۷ اکتبر (۱۵ مهر)، کاربران خیلی زودتر گوشی هوشمند سفارش داده‌ی خود را تحویل خواهند گرفت. JP Morgan معتقد است که این موضوع می‌تواند آمار فروش این گوشی هوشمند را نسبت به پیش‌فروش ناامیدکننده‌ی آن با افزایش چشمگیری روبرو کند.

به طور کلی باید اشاره کنیم که میانگین زمان تحویل گوشی‌های آیفون ۱۴، آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس در تمام مناطق به ترتیب ۲ روز، ۳۳ روز و ۴۰ روز بوده است. نسبت به سری آیفون ۱۳، زمان تحویل آیفون ۱۴ کوتاه‌تر است. همچنین این موضوع برای آیفون ۱۴ پرو نیز صدق می‌کند، اما کاربران برای تحویل گرفتن آیفون ۱۴ پرو مکس باید زمان بیشتری را نسبت به آیفون ۱۳ پرو مکس به دلیل تقاضای بسیار بالا منتظر بمانند.

در ایالات متحده آمریکا، آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس حدود ۴ روز طول می‌کشد تا به دست مشتری برسد. این آمار و ارقام نسبت به گوشی‌های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی با زمان تحویل به ترتیب ۱۴ و ۲۰ روز به شکل قابل توجهی بهبود پیدا کرده است. اما در مورد مدل‌های پرو سری آیفون ۱۴ نسبت به زمان تحویل ۳۲ و ۳۹ روز نسل قبلی کمی بیشتر شده است. در فروشگاه اپل نیز، گوشی‌های آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو برای تحویل در همان روز در دسترس قرار دارند، این در حالی است که مدل پرو مکس تحویل فوری ندارد.

از طرف دیگر، چین شاهد افزایش زمان تحویل مدل‌های پرو آیفون ۱۴ به ترتیب به ۳۶ روز و ۴۳ روز بوده است. در همین حال کاربران آیفون ۱۴ حداکثر دو روزه گوشی هوشمند سفارش داده خود را تحویل می‌گیرند که نسبت به زمان تحویل چهار روزه سال قبل، بهبود یافته است. زمان تحویل مدل پلاس نیز پس از زمان عرضه‌ی دوم در ۱۵ مهر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در آلمان و انگلیس، تحویل آیفون ۱۴ یک روز پس از سفارش است و مدل پرو نیز همان روز به کاربران تحویل داده می‌شود. البته این آمار و ارقام به محبوبیت این گوشی‌ها نیز مربوط می‌شود، زیرا آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی در کشورهای مذکور نسبت به مدل‌های غیر پرو سری آیفون ۱۴ طالب بیشتری داشته است. در مورد مدل‌های پرو نیز باید اشاره کنیم که در آلمان زمان تحویل این گوشی‌ها نسبت به سال قبل کوتاه‌تر شده، اما در انگلیس این روند نسل به نسل قبلی تغییر خاصی نکرده است.

مدل‌های پرو آیفون 14

زمان تحویل به مشتری گجت‌های پوشیدنی جدید اپل نیز نسبت به نسل قبلیشان کمی کوتاه‌تر شده؛ برای مثال کاربران باید برای تحویل اپل واچ اولترا حدود ۲۶ روز، اپل واچ سری ۸ حدود ۱۶ روز و اپل واچ SE 2 حداکثر ۶ روز منتظر بمانند. نسل دوم ایرپادز پرو اپل نیز در سراسر جهان به جز چین، طی ۴ روز به دست مشتریانش می‌رسد که این آمار نسبت به تحویل ۱۱ روزه نسل قبلی این محصول، بهتر شده است.

منبع: Appleinsider

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه