قیمت تمام مدل‌های آیفون ۱۴ احتمالا پایین‌تر از حد انتظار است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
قیمت آیفون 14

طی هفته‌های گذشته گزارش‌های زیادی در مورد افزایش قیمت سری آیفون ۱۴ منتشر شده است. اما حالا طبق یک گزارش جدید، به نظر می‌رسد این افزایش قیمت پایین‌تر از حد انتظار خواهد بود. به طور مشخص، به نظر می‌رسد آیفون ۱۴ مانند نسل قبلی با قیمت پایه ۷۹۹ دلاری راهی بازار می‌شود و آیفون ۱۴ مکس که مدل کاملا جدیدی است، ۸۹۹ دلار قیمت خواهد داشت.

اما برای مدل‌های پرو چند منبع مختلف به احتمال افزایش ۱۰۰ دلاری قیمت آن‌ها اشاره کرده‌اند. این یعنی گفته می‌شد آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس به ترتیب با حداقل قیمت ۱۰۹۹ و ۱۱۹۹ به دست کاربران می‌رسند.

اما شرکت معتبر TrendForce که در زمینه‌ی تحقیق بازار فعالیت دارد، اعلام کرده که اپل با توجه به وضعیت بازار و کاهش قدرت خرید کاربران، قیمت‌ سری آیفون ۱۴ را تا این حد افزایش نخواهد داد. بر اساس این گزارش، احتمالا مدل استاندارد با کاهش قیمت‌ روبرو می‌شود و با قیمت‌ ۷۴۹ دلار در قفسه‌ی فروشگاه‌ها قرار می‌گیرد. برای آیفون ۱۴ مکس هم می‌توانیم انتظار قیمت‌ پایه ۸۴۹ دلاری داشته باشیم. در رابطه با مدل‌های پرو هم ظاهرا با قیمت‌ ۱۰۴۹ و ۱۱۴۹ روبرو خواهیم شد.

طبق اعلام کارشناسان این شرکت، اگرچه مدل‌های پرو از پردازنده‌ی جدید، سنسور دوربین بهتر، نمایشگر حفره‌دار و دیگر ویژگی‌های جدید بهره می‌برند، اما اپل در نهایت تصمیم گرفته استراتژی قیمت‌ محتاطانه‌تری را در قبال گوشی‌های سری آیفون ۱۴ اتخاذ کند تا آمار فروش آن‌ها کاهش پیدا نکند.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما