کاربران آیفون ۱۴ پرو از بروز مشکل هنگام شارژ شدن گوشی خبر می‌دهند

۶ مهر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
آیفون 14 پرو

ظاهراً تغییرات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری که اپل در آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس ایجاد کرده، مشکلات متعددی را برای کاربران این گوشی‌ها به همراه داشته است. در ادامه‌ی این روند، برخی کاربران آیفون ۱۴ پرو گزارش داده‌اند که گوشی هوشمند آن‌ها هنگام شارژ با مگ‌سیف یا کابل لایتنینگ، به طور متناوب ری‌استارت می‌شود و فرآیند شارژ شدن گوشی به درستی صورت نمی‌گیرد.

در یک پست Reddit، چندین کاربر از ری‌استارت شدن چند باره آیفون ۱۴ پرو در حین شارژ شدن شکایت کرده‌اند. اولین پست مربوط به هشت روز پیش است و کاربری در مورد آن نوشته: « من که به‌تازگی آیفون ۱۴ پرو خود را دریافت کرده‌ام، هنگام شارژ شدن گوشی متوجه این قضیه شدم که برخی اوقات گوشی در هنگام شارژ شدن چند بار ری‌استارت می‌شود. در مورد این مشکل در اینترنت به جست‌وجو پرداختم، اما چیزی پیدا نکردم. نکته جالب اینجاست که این مشکل فقط در هنگام شارژ شدن گوشی اتفاق می‌افتد و در حالت عادی هیچ مشکلی ندارد.»

آیفون 14 پرو

کاربر دیگری گفته که آیفون ۱۴ پرو مکس او در سیستم‌عامل iOS 16.0.1 هر ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در حین فرآیند شارژ شدن ری‌استارت می‌شود. برخی از افراد دیگر گزارش داده‌اند که حتی در نسخه‌ی بتای سیستم‌عامل iOS 16.0.2 یا iOS 16.1، این مشکل همچنان دیده می‌شود. تیم پشتیبانی اپل در پاسخ به گزارش یک کاربر، چند راه‌حل موقت را پیشنهاد کرده که ظاهراً باز هم در حل این مشکل تأثیری نداشته است. این راهکارها عبارتند از:

  • بازیابی کامل نسخه‌ی بکاپ قبلی سیستم‌عامل
  • بازیابی کامل با استفاده از حالت Recovery Mode
  • غیرفعال کردن حالت شارژ بهینه
  • حذف اپلیکیشن Eufy

سپس همان کاربر در جواب تیم اپل گفته: «پس از چند روز، متوجه نوعی الگو در این مشکل شدم. ظاهراً این مشکل فقط زمانی اتفاق می‌افتد که باتری بین ۹۰ تا ۹۵ درصد (مخصوصاً ۹۳ درصد) شارژ شود و از گوشی نیز استفاده نشود. تاکنون تنها راهکاری که برای من مفید واقع شده (فعلا دو روز گوشی من در حین شارژ ری‌استارت نشده)، غیرفعال کردن رفرش شدن اپلیکیشن‌ها در پس‌زمینه است.»

البته باید اشاره کنیم که بهترین راهکار ممکن، برای کسانی که واجد شرایط هستند، این است که آیفون خود را ظرف مدت ۱۴ روز برگردانند و سپس یک آیفون جدید دیگر بگیرند یا درخواست تعویض آیفون از طریق وب‌سایت این شرکت را ثبت کنند.  مشخص نیست چه تعداد از مدل‌های آیفون ۱۴ پرو تحت تأثیر این مشکل قرار گرفته‌اند، هرچند که مشکلات باتری پیرامون مدل‌های جدید آیفون ۱۴ پس از عرضه بسیار نگران‌کننده است.

به غیر از این مشکل طی چند هفته‌ی گذشته، برخی کاربران از مشکلات مختلف این گوشی‌ها گله‌‌مند هستند. یکی از بارزترین این مشکلات، لرزش زیاد دوربین هنگام استفاده از اینستاگرام است. این مشکل دوربین باعث می‌شود که فیلم‌ها با لرزش زیاد بسیار ناپایدار به نظر برسند. گفته می‌شد که لرزش زیادی سیستم لرزشگیر دلیل اصلی این مشکل است. غول فناوری آمریکایی نیز ضمن تأیید این مشکل ،به‌روزرسانی حل این مشکل را منتشر کرده و به کاربران اطمینان داده که این مشکل سخت‌افزاری نیست.

آیفون 14 پرو

همچنین برخی از کاربران این گوشی‌ها گفتند که با مشکلی مواجه شده‌اند که مانع از شنیدن صدای آن‌ها در هنگام تماس‌های تلفنی از طریق CarPlay در خودرو می‌شوند. به گزارش این کاربران، پس از تماس با شخصی از طریق CarPlay با آیفون ۱۴ پرو یا آیفون ۱۴ پرو مکس، صدای آن‌ها در تماس چندان واضح به طرف مقابل منتقل نمی‌شود. ظاهراً این مشکل بیشتر کاربران سیستم‌عامل iOS 16.0.1 را تحت تاثیر قرار داده و در این میان گزارش برخی کاربران iOS 16.0 نیز به چشم می‌خورد. در هر صورت اپل هنوز هیچ واکنشی به این مشکل نشان نداده و باید منتظر ماند و دید که به‌روزرسانی آینده این شرکت می‌تواند باگ‌های پرچم‌داران جدید اپل را برطرف کند یا نه.

منبع: ۹to5mac

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه