وزارت صمت: واردات تجاری آیفون ۱۴ انجام نمی‌شود؛ رجیستری مسافری در ابهام

۱۰ دی ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
رجیستری آیفون 14

سخنگوی وزارت صمت با حضور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که واردات تجاری آیفون ۱۴ به کشور انجام نخواهد شد. همچنین وضعیت رجیستری آیفون ۱۴ به صورت مسافری هم در ابهام به سر می‌برد.

«امید قالیباف» با حضور در برنامه تلویزیونی سلام صبح بخیر صدا‌ و سیما و در پاسخ به سؤال مجری مبنی بر این که تکلیف رجیستری آیفون ۱۴ چیست، اعلام کرد که واردات جدیدترین گوشی‌های هوشمند اپل به کشور به صورت تجاری انجام نخواهد شد. وی همچنین در ادامه صحبت‌هایش به رجیستری این سری گوشی‌ها به صورت مسافری اشاره کرد و افزود که هنوز تصمیم نهایی در خصوص این موضوع اتخاذ نشده است.

به گفته قالیباف، در بحث رجیستری آیفون ۱۴ به صورت مسافری تنها وزارت صمت تصمیم‌گیرنده نیست و نهادهای حاکمیتی دیگری هم در این موضوع دخیل هستند. با این وجود، وی در این مصاحبه به نام نهادهای مذکور اشاره‌ای نکرد و ترجیح داد که در این خصوص توضیحات بیشتری ارائه نکند.

اظهارات سخنگوی وزارت صمت در حالی انجام گرفت که وی مدتی پیش اعلام کرده بود که فرآیند تصمیم‌گیری در خصوص رجیستری آیفون ۱۴ به صورت مسافری در حال پیشروی است. با این حساب، موضوع رجیستری آیفون ۱۴ در ایران همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar P_rt

    بهترین کشور دنیا : ایران …………… 🙁

    داریم به یه جایی میرسیم که تا چند سال دیگه به جای افغانی ها که میان ایران ما باید سوار ون بشیم بریم افغانستان …

  2. Avatar BEN

    سال دیگه نصف گوشی‌های پرچم‌دار قابلیت اتصال به ماهواره‌های ارائه‌دهنده اینترنت رو دارن، اون موقع میخوان چکار کنن؟ بازم بومی‌سازی؟ ممنوعیت واردات همه برندها؟ یا میخوان دونه دونه گوشی‌هارو باز کنن چیپستشو بردان؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه