در فاصله سه هفته تا معرفی آیفون ۱۴، آیفون ۱۳ محبوب‌ترین گوشی آمریکا شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آیفون 13 آیفون 14

اگرچه به رونمایی از سری آیفون ۱۴ نزدیک می‌شویم اما این موضوع از اشتیاق کاربران برای خرید آیفون ۱۳ کم نکرده و این محصول همچنان پرفروش‌ترین گوشی در آمریکاست.

موسسه‌ی آماری Strategy Analytics اخیرا آمار و ارقام مربوط به فروش گوشی‌های هوشمند در ماه ژوئن را منتشر کرد که با توجه به آن، دریافتیم آیفون ۱۳ باز هم تمام بازار آمریکا را تحت سلطه‌ی خود در آورده است. این در حالی است که آیفون ۱۴ قرار است کمتر از یک ماه دیگر رسما رونمایی شود. آیفون ۱۳ گوشی خیلی خاصی نیست؛ نمایشگر کوچکی دارد و فقط هم از دو دوربین بهره می‌برد اما با این حال قیمت نسبتا پایین و البته اپل بودنش باعث شده بسیاری از کاربران برای داشتن آن اشتیاق داشته باشند.

حال باید دید آیا گوشی‌های تاشوی سامسونگ می‌توانند معادلات را تغییر دهند یا خیر. هرچند این گوشی‌ها هم تا قبل از گزارش فروش سه ماه سوم راهی بازار نمی‌شوند. این گوشی‌ها حداقل حرف‌هایی برای گفتن دارند اما نمی‌دانیم واکنش کاربران به این فناوری نوپا چه خواهد بود.

۱۰ گوشی پرفروش در آمریکا: آیفون ۱۳ همچنان می‌تازد

آیفون 13 آیفون 14

در حالی که آیفون ۱۳ توانست پرفروش‌ترین گوشی آمریکا باقی بماند، پشت سر خود، آیفون ۱۳ پرو مکس و ۱۳ پرو را می‌بیند تا بدین ترتیب در سه جایگاه نخست، هیچ شرکتی یارای رقابت با نمایندگان قدرتمند شرکت آمریکایی را نداشته باشد. در مقام چهارم هم گلکسی S22 اولترا را شاهد هستیم که توانست فروش بسیار بهتری از دو مدل استاندارد و پلاس خود داشته باشد. البته مدل استاندارد این سری هم بعد از اولترا، در جایگاه پنجم قرار گرفت.. در حالی که فکر می‌کردیم سامسونگ دارد در جدول خودی نشان می‌دهد، آیفون SE 2022 به عنوان یک نماینده‌ی دیگر از اپل جایگاه ششم را تصاحب کرد تا اپل در بین ۱۰ گوشی پرفروش آمریکا، ۴ نماینده داشته باشد.

بعد از SE 2022، سامسونگ گلکسی A13 5G، گلکسی A03 و گلکسی S21 فن ادیشن ۵G به عنوان نمایندگان شرکت کره‌ای توانستند در این لیست حضور پیدا کنند که اگرچه فروش‌شان قابل قیاس با نماینده‌های اپل نیست اما همینکه در این لیست ۱۰ تایی ۵ نماینده دارد کافی است. در رده‌ی آخر این لیست هم لنوو موتو G Pure قرار گرفته که یک گوشی اقتصادی به حساب می‌آید.

به صورت کلی،‌به نظر می‌رسد بازار گوشی‌های آمریکا در دستان سامسونگ و اپل قرار داشته باشد. اپل با اختلاف در صدر ایستاده و سامسونگ هم با فاصله‌ی معناداری، در تعقیب آن است. اگرچه آیفون ۱۳ اکنون فروش بسیار خوبی دارد اما به نظر می‌رسد با ورود آیفون ۱۴ به بازار وضعیت کاملا فرق خواهد کرد. هرچند این گوشی هم فرق خاصی با نسل قبل ندارد و فقط قرار است پردازنده‌اش اندکی بهبود داشته باشد.

اگر قرار باشد انتظار فروش بالای مدل‌های استاندارد آیفون ۱۴ را داشته باشیم، آن مدل باید آیفون ۱۴ مکس باشد که گفته می‌شود نمایشگری ۶٫۷ اینچی خواهد داشت اما تمام مشخصات آن با آیفون مدل استاندارد برابر خواهد بود. در نتیجه قیمت پایینی خواهد داشت و به همین خاطر انتظار می‌رود کاربران دلایل بیشتری برای خرید آن داشته باشند.

منبع: PhoneArena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما