تأمین‌کننده‌ی نمایشگر OLED آیفون ۱۴ ظاهرا به اپل خیانت کرده است!

۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۱ ۱ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
نمایشگر OLED اپل

اینطور که به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد با یکی از تأمین‌کنندگان اصلی نمایشگر OLED سری آیفون ۱۴ به خاطر اشتباهی که مرتکب شده، قطع همکاری کند.

حالا که به رونمایی از سری آیفون ۱۴ نزدیک شده‌ایم، حجم خبرها و اطلاعات پیرامون آن‌ها هم به شدت افزایش پیدا کرده است. در جدیدترین خبرها در رابطه با این محصولات هم متوجه شدیم که اپل می‌خواهد آن‌ها را در تاریخ ۱۳ سپتامبر رسما رونمایی کند (۲۲ شهریور). اما یک خبر مهمی که به تازگی منتشر شده، نه در رابطه با این گوشی‌ها بلکه درباره‌ی تأمین‌کننده‌ی نمایشگر OLED آن‌هاست.

اینطور که به نظر می‌رسد، BOE قرار بود یکی از تأمین‌کنندگان اصلی نمایشگر OLED گوشی‌های مورد انتظار اپل باشد. اما به گزارش پایگاه خبری The Elec، این شرکت هنوز تأییدیه‌ی رسمی را از اپل مبنی بر شروع تولید پنل‌های OLED دریافت نکرده است. چرا که BOE برای اینکه بتواند بازده تولید این پنل‌ها را افزایش دهد، تقلب کرده و در نتیجه باعث نارضایتی شرکت آمریکایی شده است.

البته این نخستین باری نیست که چنین چیزی را شاهد هستیم. BOE یک‌بار به صورت خودسرانه، طراحی پنل‌های سری آیفون ۱۳ را تغییر داد که این موضوع به مذاق شرکت آمریکایی خوش نیامد. در تولید نمایشگر آیفون ۱۲ هم چون BOE از فناوری لازم برای ساخت پنل OLED مقاوم و با کیفیت بهره‌مند نبود، نتوانست تست‌های اپل را به سلامت پشت سر بگذارد و در نتیجه از لیست تأمین‌کنندگان نمایشگر آیفون کنار گذاشته شد.

حالا یک بار دیگر این موضوع را در سال ۲۰۲۲ هم شاهد هستیم. البته هنوز مشخص نیست آیا قطع همکاری اپل با این شرکت به صورت موقتی است یا دائمی، اما اگر دائمی باشد، شرکت آمریکایی می‌تواند ۳۰ میلیون سفارشی را که به BOE داده بود، به سامسونگ یا LG واگذار کند که شرکت‌های مطمئن‌تری هم در این زمینه به حساب می‌آیند. بنابراین خوشبختانه این قطع همکاری حتی اگر دائمی باشد، تأثیری در زمان رونمایی یا عرضه‌ی سری آیفون ۱۴ نخواهد داشت.

از جمله اطلاعاتی که از سری آیفون ۱۴ داریم می‌توان به وجود چهار گوشی با نمایشگرهایی ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچی اشاره کرد که در دو مدل پرو و پرو مکس، رفرش‌ریت به ۱۲۰ هرتز می‌رسد و شاهد استفاده از حفره روی نمایشگر به جای ناچ خواهیم بود. در دو مدل استاندارد و مکس اما نه تنها رفرش‌ریت ۶۰ هرتزی یا به احتمال خیلی کم ۹۰ هرتزی خواهد بود، بلکه همچنان شاهد حضور ناچ روی صفحه خواهیم بود.

منبع: Tom’s Guide

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar iranarmy

    سلام، والا ما که دیگه فکر نکنم فعلا رنگ ایفون رو ببنیم چون مثل اینکه قراره دیگه وارد نشه، دوم اینکه تو خبر گفته شده که مدل استاندارد و مکس صفحه نمایششون رفرش ۶۰ هرتز داره، اینکه واقعا مسخره هستش حداقل باید ۹۰ هرتز باشه، والا این همه پول برای ایفون خراب شده بدی اونوقت صفحه تمایش ۶۰ هرتز داشته باشه، باطری های کم توان، فستشارژ ضعیف، خب واسه چی، وقتی ۴۰یا۵۰ میلیون داریم پول میدیم باید همه چیزش اوکی باشه تازه اونم وقتی اپل باشه

  2. Avatar Tatakae

    داداش برای ما مهم نیست چون که دیگه قرار نیست آیفون وارد بشه 🗿😂