آیفون ۱۵ پرو مکس پرفروش‌ترین گوشی جهان شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 15 پرو مکس

روز گذشته گزارش جدیدی از Counterpoint Research در مورد وضعیت فروش گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه نخست ۲۰۲۴ منتشر شد. بر اساس این گزارش، آیفون ۱۵ پرو مکس محبوب‌تر از سایر مدل‌های آیفون بوده و در مقایسه با گوشی‌های پرچمدار و میان‌رده سامسونگ، انتخاب اول خریداران بوده است.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، چهار رتبه اول به ترتیب به آیفون ۱۵ پرو مکس، آیفون ۱۵، آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۴ اختصاص یافته است. پس از این مدل‌ها، پرچمدار سامسونگ یعنی گلکسی اس ۲۴ الترا در جایگاه پنجم قرار گرفته است. در رتبه‌های ششم و هفتم به ترتیب با گلکسی‌های A15 5G و A54 و در جایگاه هشتم با آیفون ۱۵ پلاس مواجه هستیم. در نهایت، دو مدل گلکسی اس ۲۴ و A34، جمع ۱۰ گوشی هوشمند پرفروش این دوره را تکمیل کرده‌اند.

آیفون 15 پرو مکس

کانترپوینت تخمین می‌زند که فروش مدل‌های پرو آیفون، بیش از ۶۰ درصد از درآمد بخش گوشی‌های هوشمند اپل را تشکیل می‌دهد. این شرکت همچنین اشاره می‌کند که سهم فروش مدل‌های پرو از کل فروش آیفون، از ۲۴ درصد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ به بیش از ۵۰ درصد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ افزایش یافته است. این موسسه پیش‌بینی می‌کند که در آینده، سهم فروش ۱۰ گوشی هوشمند برتر از کل بازار اسمارت‌فون‌ها افزایش پیدا کند.

اگرچه این اخبار نشان‌دهنده‌ی پویایی مثبت در سهم بازار آیفون‌های رده بالای اپل است، اما در مجموع، فروش آیفون در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ (سه ماهه دوم مالی اپل) نسبت به سال ۲۰۲۳، ۱۰ درصد کاهش داشته است. با این حال، درآمد بالای بخش سرویس‌های اپل توانسته است این کاهش درآمد بخش آیفون را جبران کند. برای خرید آیفون، می‌توانید به فروشگاه دیجی‌کالا سر بزنید.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما