تمام مدل‌های سری آیفون ۱۶ با دکمه اکشن عرضه خواهند شد

۱۰ آذر ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 16

مدل‌های پرو آیفون ۱۵ با دکمه اکشن عرضه شدند و این یکی از تغییرات اصلی هر دو گوشی نسبت به نسل قبلی محسوب می‌شود. حالا بر اساس یک شایعه جدید، اپل قصد دارد سال آینده برای تمام‌ مدل‌های سری آیفون ۱۶ چنین دکمه‌ای را مورد استفاده قرار دهد که در ضمن قرار است قابلیت‌های این دکمه افزایش پیدا کند.

گفته می‌شود دکمه اکشن در مدل‌های سری آیفون ۱۶، به صورت لمسی خواهد بود و دیگر شاهد استفاده از دکمه مکانیکی نخواهیم بود. البته باید خاطرنشان کنیم در مورد مدل‌های پرو آیفون ۱۵ هم شایعات زیادی در رابطه با لمسی بودن این دکمه مطرح شده بود که در نهایت این مشخصه عملی نشد. در گزارش منتشر شده بود که این شایعه بر اساس مدل‌های اولیه‌ی سری آیفون ۱۶ مطرح شده و ممکن است اپل برنامه‌های خود را تغییر دهد.

ظاهرا این دکمه می‌تواند میزان فشار وارد شده را تشخیص دهد که این قابلیت برای کارهای مختلفی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در حال حاضر، کاربران مدل‌های پرو آیفون ۱۵ می‌توانند این دکمه را فقط برای انجام یک کار شخصی‌سازی کنند ولی در آینده ممکن است دکمه‌ی اکشن در سری آیفون ۱۶ بتواند بر اساس یک بار و دو بار کلیک، از پس انجام کارهای مختلفی بربیاید.

در ضمن باید خاطرنشان کنیم که اپل در حال تست تغییر اندازه‌ی این دکمه است و حتی ممکن است اندازه‌ی آن در حد دکمه‌ی تنظیم صدا شود. روی هم رفته مطابق معمول، تا زمان معرفی این گوشی‌ها هزاران شایعه منتشر خواهد شد که در نهایت باید ببینیم کدام‌یک از این شایعات به واقعیت تبدیل می‌شوند.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه