آیفون ۱۶ پرو با سرعت شارژ ۴۰ وات راهی بازار می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 16 پرو

بر اساس جدیدترین شایعات منتشر شده از چین، به نظر می‌رسد سرعت شارژ آیفون ۱۶ پرو و ۱۶ پرو مکس ارتقا پیدا می‌کند. در حالی که سرعت شارژ باسیم مدل‌های پروی آیفون ۱۵ و ۱۵ پرو به ترتیب تا ۲۷ وات با کابل و ۱۵ وات با MagSafe است، گفته می‌شود مدل‌های امسال فراتر از این عمل خواهند کرد.

طبق این شایعات، به نظر می‌رسد آیفون ۱۶ پرو و ۱۶ پرو مکس از شارژ سیمی ۴۰ وات و شارژ بی‌سیم ۲۰ وات MagSafe پشتیبانی می‌کنند. البته، این‌ها حداکثر توان هستند و در طول فرآیند شارژ برای مدت طولانی چنین مقادیر بالایی را شاهد نخواهیم بود. اینکه افزایش حداکثر سرعت شارژ این گوشی‌ها چه تاثیری بر روی زمان شارژ شدن آن‌ها دارد، هنوز مشخص نیست. اما اگر این شایعات صحت داشته باشند، خبر بسیار خوبی برای کاربران آیفون خواهد بود. البته در این میان همچنان گوشی‌های اپل فاصله زیادی با سرعت شارژ گوشی‌های چینی دارند اما در هر صورت نشان‌دهنده‌ی پیشرفت اپل در این حوزه است.

آیفون 16 پرو

از سوی دیگر، منبع این شایعه ادعا می‌کند هدف از افزایش سرعت شارژ، جبران افزایش ظرفیت باتری در آیفون ۱۶ پرو و پرو مکس است. به عبارتی، اپل می‌خواهد حتی با وجود باتری‌های بزرگ‌تر، سرعت شارژ این مدل‌ها حداقل به اندازه نسل قبلی باقی بماند. حدود یک سال پیش نیز شایعه‌ای مطرح شده بود که آیفون ۱۶ پرو و پرو مکس از همین ارتقاء در سرعت شارژ بهره‌مند خواهند شد و همچنین از فناوری باتری‌های روی هم چیده شده (Stacked Battery) استفاده می‌کنند که امکان ظرفیت بالاتر و طول عمر بیشتر را فراهم می‌کند.

همانند روال همیشگی، انتظار می‌رود اپل از آیفون‌ ۱۶ پرو و پرو مکس در کنار آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس در ماه سپتامبر رونمایی کند.

منبع: GSMArena

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما