اگر آیفون X تاچ آی‌دی را حفظ می‌کرد چه شکلی می‌شد؟

۱۳ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

افشاگری به نام «بن گسکین» امروز طراحی عجیبی از آیفون X را به نمایش گذاشت که مربوط به قبل از عرضه‌ی رسمی این گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۷ است. بر اساس تصویر منتشر شده، این گوشی هوشمند اپل در قاب پشتی از طراحی تاچ آی‌دی به سبک گوشی‌های اندرویدی و در قسمت جلویی از لبه‌های باریکی بهره می‌برد.

حدود پنج سال پیش، شایعه شده بود که اپل از طراحی گوشی هوشمندی که قاب‌های ضخیم در قسمت بالایی و پایینی دارد، برای گوشی جدید خود استفاده نخواهد کرد و به جای آن در قسمت پایینی گوشی یک دکمه‌ی گرد لمسی وجود دارد. سؤالاتی درباره‌ی محل قرار گرفتن حسگر اثر انگشت مطرح شده بود، اما اپل در نهایت از فیس آی‌دی رونمایی کرد و تاچ آی‌دی را به کل کنار گذاشت. وقتی که اپل در سال ۲۰۱۷ به بهره‌گیری از فیس آی‌دی روی آورد، مدیران این شرکت نمی‌دانستند که حدود دو سال و نیم بعد یک بیماری همه‌گیر میلیاردها نفر در سرتاسر جهان را درگیر می‌کند و به دلیل ضرورت استفاده از ماسک، عملکرد فیس آی‌دی در بیشتر موقعیت‌ها دچار مشکل می‌شود. بعد از انتقادهای گسترده، اپل راهکاری برای این مشکل ارائه کرده که البته این راهکار نیازمند اپل واچ است که مطمئنا بسیاری از کاربران از این ساعت هوشمند استفاده نمی‌کنند.

با این حال، شایعه‌های در آن زمان حاکی از آن بود که اپل به تاچ آی‌دی پایبند بوده و آن را در پشت گوشی یا حتی زیر نمایشگر تعبیه می‌کند. حتی در آن زمان برخی از افشاگری‌ها این موضوع را ثابت کردند. آن‌ها یک آیفون X با حاشیه‌های بالایی و پایینی باریک‌تر و قاب پشتی آلومینیومی با سنسور تاچ آی‌دی گرد را نشان می‌دادند. ماهیت گسترده و مداوم چنین افشاگری‌هایی باعث شده بود که بسیاری بر این باور باشند که خود اپل هم با آن‌ها هم نظر بوده و به دنبال کاهش انتظارات مشتریان است و این دقیقا همان چیزی است که بن گسکین بار دیگر در توییت خود مطرح کرده است.

توییت دیگر منتشر شده درباره‌ی فروش آیفون ۷s پلاس نقره‌ای رنگ ۶۴ گیگابایت به قیمت ۱۲۵ دلار است. مشخص نیست که آیا این یک ماکت ساختگی از آیفون است یا یک نمونه‌ی اولیه واقعی. اما به نظر نمی‌رسد که یک نمونه‌ی اولیه واقعی باشد، به این دلیل که حتی اگر این گوشی هم واقعی باشد با این قیمت به فروش نمی‌رسد. شاید این یک گوشی اندرویدی با طرح آیفون باشد که باز هم سندی برای اثبات آن نداریم.

آیفون‌های پرچم‌دار حدود پنج سال است که فاقد قابلیت تاچ آی‌دی هستند، اما شایعه شده است که اپل آن را بازمی‌گرداند. بر اساس برخی گزارش‌های منتشر شده، اپل قصد دارد تا چند سال دیگر تاچ آی‌دی را به شکل حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر به آیفون برگرداند. گویا در صورت عملی شدن این ایده، فیس آی‌دی حذف نمی‌شود بلکه این دو قابلیت در کنار یکدیگر انجام وظیفه خواهند کرد و دست کاربران را برای تایید هویت بازتر می‌کنند. باید اشاره کنیم که برای اولین بار، «مینگ چی‌کو» تحلیلگر مشهور غول فناوری آمریکایی در سال ۲۰۱۹ به احتمال انتقال تاچ‌آی‌دی به زیر نمایشگر آیفون‌ها اشاره کرد و گفت که اپل قصد دارد در سال ۲۰۲۱ هر دو سیستم تشخیص هویت بیومتریک خود، یعنی تاچ آی‌دی و فیس آی‌دی را به درون نمایشگر منتقل کند.

«گورمن» تحلیلگر خبرگزاری بلومبرگ هم مدعی شده کوپرتینویی‌ها فناوری اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر خود را روی آیفون ۱۳ آزمایش کرده‌اند، اما گویا اپل تصمیم گرفته تا یک سال دیگر همچنان از فیس آی‌دی استفاده کند. طبق گزارش‌های جدید این تحلیلگر، اپل عملی کردن این قابلیت را به سال ۲۰۲۳ موکول کرده که البته ممکن است در این سال هم چنین قابلیتی ارائه نشود. باید دید در نهایت اپل چه تصمیمی در این زمینه خواهد گرفت.

منبع: Gizmochina

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar مهرداد

    اینقدر سخت نیست که
    کی ایم طرح احمقانه‌رو زده.تاچ ای دی رو بندازه توی لوگوی اپل پشت گوشی!تمام

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه