برای اولین بار بیش از ۵۰ درصد آمریکایی‌ها از آیفون استفاده می‌کنند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون

طی سال‌های گذشته در رقابت بین اندروید و iOS، اندروید همیشه کاربران بیشتری داشته و در کل بیش از ۲ میلیارد نفر در سرتاسر جهان از گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کنند. حتی در آمریکا هم که آیفو‌ن به شدت محسوب است، اندروید در رتبه‌ی اول بازار قرار داشت. اما حالا بر اساس گزارش شرکت Counterpoint Research، برای اولین بار شمار کاربران آیفون در آمریکا بیشتر از اندروید شده و در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد آمریکایی‌ها از مدل‌های مختلف آیفون‌ بهره می برند.

به طور مشخص در نمودار زیر می‌توانید نمودار آیفون‌های فعال در کشور آمریکا را مشاهده کنید. همانطور که می‌توانید ببینید، در سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ تعداد این کاربران ثابت باقی مانده است. اما از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ این آمار روند افزایشی داشته و بعد از مدتی ثابت ماندن آمار، دوباره به رشد خود ادامه داده است.

آیفون

طبق این گزارش، گوشی‌های سری آیفون ۱۳ با استقبال گسترده‌ای از طرف کاربران آمریکایی روبرو شده‌اند. در این نمودار هم روند استقبال از آیفون در میانه‌ی سال ۲۰۲۱ را می‌توانید ببینید. باید خاطرنشان کنیم این نمودار بیشتر نشان‌دهنده‌ی کاربرانی است که به سمت آیفون مهاجرت کرده‌اند. این یعنی اگر یک کاربر آیفون ۱۲ را کنار گذاشته و در عوض آیفون ۱۳ خریده، به عنوان نفر جدید در این نمودار ثبت نشده است. بنابراین بر اساس نمودار منتشر شده می‌توانیم نتیجه بگیریم که روز‌به‌روز کاربران آمریکایی بیشتری از اندروید به آیفون‌ مهاجرت می‌کنند.

به همین خاطر اگر گوگل و سایر سازندگان گوشی‌های اندرویدی رویکرد تازه‌ای اتخاذ نکنند، احتمالا در سال ۲۰۲۳ آمار کاربران آیفون‌ در آمریکا از این هم بیشتر خواهد شد.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما